Stamboom Duizend » Eljakim Asscher (1879-1944)

Persoonlijke gegevens Eljakim Asscher 


Gezin van Eljakim Asscher

Hij is getrouwd met Lea Duizend.

Zij zijn getrouwd op 2 januari 1907 te Amsterdam, hij was toen 27 jaar oud.Bron 3

Noord-Hollands Archief - Burgerlijke stand - Huwelijk
Gemeente: Amsterdam
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: reg.4;fol.6
Datum: 02-01-1907
Ze zijn in de kerk getrouwd te Amsterdam.


Kind(eren):

  1. Rosa Asscher  1908-1945 
  2. Alida Asscher  1910-1983 
  3. Elie Naftali Asscher  1911-1997 
  4. Hartog Asscher  1912-1994 
  5. Isaac Asscher  1913-1995 


Notities over Eljakim Asscher

Vestigt zich 2/1/1907 samen met Lea Duizend Nieuwe Prinsengracht 24". 22/10/1907 vestigen zij zich Rapenburgerstraat 103, het woonadres van zijn ouders. 29/7/1909 worden zij uitgeschreven naar Zeist. 23/3/1910 worden zij samen met hun oudste dochter Rosa weer ingeschreven op de Nieuwe Prinsengracht 24" komende uit Oostenrijk. Per 8/5/1910 worden zij ingeschreven Grensstraat 21


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eljakim Asscher?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Eljakim Asscher

Eljakim Asscher
1879-1944

1907

Lea Duizend
1879-1944

Rosa Asscher
1908-1945
Alida Asscher
1910-1983
Isaac Asscher
1913-1995

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. G.A.A.
    Woningboeken
  2. In Memoriam
  3. Burgerlijke stand - Huwelijken
    Burgerlijke stand - Huwelijken
    / Stadsarchief Amsterdam

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 april 1879 lag rond de 3,2 °C. Er was 14 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
  • De temperatuur op 2 januari 1907 lag tussen 2,3 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 5,5 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 24 april » Oprichting van de Egyptische voetbalclub Al-Ahly.
    • 2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
    • 3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
    • 23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
    • 13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
    • 21 december » Bloedbad in de school Santa María in Iquique in Chili. 2200 mensen worden door het leger doodgeschoten.
  • De temperatuur op 14 oktober 1944 lag tussen 7,6 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Eerste geslaagde reageerbuisbevruchting, uitgevoerd door John Rock en Miriam Menkin.
    • 15 augustus » Operatie Dragoon: de Geallieerden vallen Zuid-Frankrijk aan.
    • 17 september » De USAAF en de RAF voeren als onderdeel van Operatie Market Garden een bombardement uit op de kazernes van Ede. Veel bommen komen echter in de bebouwde kom van Ede terecht. Er vallen 69 burgerslachtoffers.
    • 30 oktober » Walcheren is geheel in geallieerde handen.
    • 8 december » Bij een overval op de Leeuwarder gevangenis Blokhuispoort worden 51 verzetsmensen bevrijd.
    • 29 december » De slag om Boedapest begint.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Asscher

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Asscher.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Asscher.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Asscher (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Duizend is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Herman Duizend, "Stamboom Duizend", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-duizend/I263.php : benaderd 24 februari 2026), "Eljakim Asscher (1879-1944)".