Stambomen Droste, Casand en Boogaart » Franciscus José Pereira (1782-1865)

Persoonlijke gegevens Franciscus José Pereira 


Gezin van Franciscus José Pereira

(1) Hij is een partner van Onbekende Vrouw.

Ze werden partners rond 1796.


Kind(eren):

  1. Jacob Cornelis Pereira  ± 1796-1829 
  2. Raphael Maria Pereira  1813-1881 


(2) Hij is een partner van Sitie Awa (Inlandse Vrouw).

Ze werden partners in het jaar 1820, hij was toen 38 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Francina Maria Pereira  ± 1820-1846 
  2. Joseph Pereira  ± 1823-1885 
  3. Sewerino Pereira  1837-1837
  4. Jan Noarie Pereira  1842-1913 


(3) Hij is getrouwd met Philippina van Harten.

Zij zijn getrouwd op 16 juni 1823 te Batavia, Java, Indonesië, hij was toen 41 jaar oud.

getuige: Joseph Maria Gonsalves
Plaats: Weltevreden

Kind(eren):

  1. Rosa Maria Pereira  ± 1838-1859


(4) Hij is een partner van Reiba (Inlandse Vrouw).

Ze werden partners in het jaar 1830, hij was toen 48 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Joseph Franciscus Pereira  1830-> 1891 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus José Pereira?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus José Pereira


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 juni 1823 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: winderig half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 22 september 1865 lag rond de 17,5 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
    • 10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
    • 5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
    • 17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
    • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pereira

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pereira.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pereira.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pereira (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Christiaan, "Stambomen Droste, Casand en Boogaart", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-droste/I1907.php : benaderd 1 januari 2026), "Franciscus José Pereira (1782-1865)".