Stamboom Driessen » Hendrik van Tuyll van Serooskerken (1574-1627)

Persoonlijke gegevens Hendrik van Tuyll van Serooskerken 


Gezin van Hendrik van Tuyll van Serooskerken

Hij is getrouwd met Jacoba Oem van Wijngaerden.

Zij zijn op 14 september 1602 te ‘s-Gravenhage, Gemeente ’s-Gravenhage, South Holland, Netherlands in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1602, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van Tuyll van Serooskerken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van Tuyll van Serooskerken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van Tuyll van Serooskerken


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1574: Bron: Wikipedia
    • 29 januari » De Geuzen verslaan de Spanjaarden tijdens een zeeslag op de Oosterschelde (Slag bij Reimerswaal).
    • 14 april » Slag op de Mookerheide tussen het Spaanse leger en huurtroepen onder Lodewijk en Hendrik van Nassau, die beiden sneuvelen.
    • 3 oktober » Ontzet van Leiden na een Spaanse belegering.
    • 23 november » Johan III van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn achterneven Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau. Ze volgen hem ook op als regent voor Johan Lodewijk I van Nassau-Idstein.
    • 7 december » De halfbroers Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau verdelen de Saarbrückense erfenis: Albrecht ontvangt Ottweiler, de ambten Homburg, Kirchheim en de heerlijkheden Lahr en Mahlberg, en Filips ontvangt de graafschappen Saarbrücken en Saarwerden en de heerlijkheid Stauf.
  • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1627: Bron: Wikipedia
    • 30 augustus » Paus Urbanus VIII creëert acht nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Spanje Giambattista Pamphili, die later ook paus zou worden.
    • 18 november » Lodewijk II van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn zoons Willem Lodewijk, Johan, Ernst Casimir en Otto.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Tuyll van Serooskerken


De publicatie Stamboom Driessen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eduard Driessen, "Stamboom Driessen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-driessen/I223555.php : benaderd 17 januari 2026), "Hendrik van Tuyll van Serooskerken (1574-1627)".