De temperatuur op 7 december 1736 lag rond de 8,0 °C. Er was 110 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: regen betrokken. Bron: KNMI
De temperatuur op 15 juni 1760 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
5 maart » Prinses Carolina van Oranje-Nassau huwt in de Grote Kerk te Den Haag met vorst Karel Christiaan van Nassau-Weilburg.
8 september » Montreal wordt veroverd door het Britse leger onder leiding van Jeffrey Amherst.
Dag van overlijden 12 december 1791
De temperatuur op 12 december 1791 lag rond de 1,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
4 december » Eerste nummer van The Observer, de eerste zondagskrant ter wereld.
15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eduard Driessen, "Stamboom Driessen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-driessen/I120364.php : benaderd 30 januari 2026), "Hendrik Paulus Eysten (1736-1791)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.