5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
Trouwdag 12 juli 1922
De temperatuur op 12 juli 1922 lag tussen 10,2 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 april » Benoeming van de Nederlander Johannes Olav Smit tot apostolisch vicaris van Noorwegen.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
29 juni » Bisschopswijding van Johannes Olav Smit, Nederlands apostolisch vicaris van Noorwegen, in de Sint Lebuïnuskerk in Deventer.
8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
Dag van overlijden 22 oktober 1974
De temperatuur op 22 oktober 1974 lag tussen 2,0 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 22,4 mm neerslag gedurende 11,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
18 januari » Ondertekening van de troepenscheiding tussen Egyptische en Israëlische troepen bij het Suezkanaal, resultaat van de pendeldiplomatie van Henry Kissinger.
3 april » De ouders van de ontvoerde Patricia Hearst ontvangen een bandje waarop zij verklaart zich te hebben aangesloten bij haar ontvoerders, het Symbionese Bevrijdingsleger.
31 augustus » De zeezenders Radio Veronica, Radio Noordzee Internationaal en Radio Atlantis stoppen noodgedwongen met uitzenden.
16 september » Oprichting Stimuleringsfonds voor de Pers
13 november » Yasser Arafat verklaart voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties dat hij streeft naar een Palestijnse staat waar moslims, christenen en joden kunnen leven.
29 november » De NCRV-inzamelingsactie Geven voor Leven brengt 65 miljoen gulden op voor het Koningin Wilhelmina Fonds.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: L. Dries, "Stamboom Dries", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dries/I120.php : benaderd 22 oktober 2026), "Neeltje Lukaart (1896-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.