Stamboom Dries van Kuijk » Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen (1793-1863)

Persoonlijke gegevens Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen 

Bronnen 1, 2, 3

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen

(1) Zij is een partner van Antonie Ponsie (Ponci).Bronnen 4, 5

Ze werden partners te Breda, Noord-Brabant, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1820 te Breda, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.

RANB inv. nr. 1225

(2) Zij is een partner van Johannes Orgens.Bronnen 6, 7

Ze werden partners te Breda, Noord-Brabant, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 29 januari 1829 te Breda, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 35 jaar oud.

Bs Breda, Akte 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen

Lucia Gevers
1750-> 1824

Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen
1793-1863

(1) 1820
(2) 

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopboek 1793 Breda Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    2. `Doop van Catharina Geurs in Breda op 19 mei 1793 in de Waterstraatkerk
      Archiefnaam: Archief Breda
      Gezindte: RK
      Kerk: RK Kerk Watwerstraat
      Archief: Doopregister
      Gebeurtenissen 19 mei 1793
    3. BS Overlijdensregister 1863 Breda Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    4. Archief: Overlijdens Register
      Overlijdens Akte van Catharina Geerse in Breda op 10 mei 1863 in huisB 480, in de Achterom.
      Archiefnaam: Archief Breda
      Inventarisnr.: Akte 105
      Gebeurtenissen 10 mei 1863
    5. Doopboek extract 1793 Breda Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    6. Archiefnaam: Archief Breda
      Doop Extract van Catharina Geurs in Breda op 19 mei 1793
      Inventarisnr.: Img. 412
      Kerk: RK Brugstraat
      Archief: Doopextract 1793
      Gezindte: RK
      Gebeurtenissen 19 mei 1793
    7. BS Huwelijksregister-02 1820 Breda Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    8. Inventarisnr.: Akte 27 Pag 49
      Archief: Huw Register
      Huw, Akte van Antonius Ponsie in Breda op 14 mei 1820 met Catharina Geurs.
      Archiefnaam: Archief Breda
      Gebeurtenissen 532
    9. BS Huwelijksregister 1820 Breda Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    10. Archief: Huw. Register
      Huw. Akte van Antonie Ponsie in Breda op 14 mei 1820 met Catharina Geurs
      Inventarisnr.: Akte 27-01
      Archiefnaam: Archief Breda
      Gebeurtenissen 14 mei 1820
    11. BS Huwelijksregister-02 Breda Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    12. Inventarisnr.: Akte 4, Img 189
      Archiefnaam: Archief Breda
      Huw. Akte -02 van Johannes Orgens in Breda op 29 januari 1829 met Catharina Geense
      Archief: Huw. Register
      Gebeurtenissen 29 januari 1829
    13. BS Huwelijksregister 1829 Breda Er zijn gekoppelde afbeeldingen
    14. Inventarisnr.: Akte
      Archiefnaam: Archief Breda
      Huw. Akte -01 van Johannes Orgens in Breda op 29 januari 1829
      Archief: Huw. Register
      Gebeurtenissen 29 januari 1829

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 mei 1793 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
      • 21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
      • 21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
      • 2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
      • 1 augustus » De eerste lengte van de meter wordt in Frankrijk wettelijk vastgelegd.
      • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
      • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
    • De temperatuur op 14 mei 1820 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
      • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
      • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
      • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
      • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
      • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.
    • De temperatuur op 10 mei 1863 lag rond de 18,5 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 42%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
      • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
      • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
      • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
      • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
      • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Geerse) Geurs ( Geertsen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ruud Martijn, "Stamboom Dries van Kuijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dries-van-kuijk/I477.php : benaderd 23 februari 2026), "Catharina Geerse) Geurs ( Geertsen (1793-1863)".