1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
Trouwdag 4 augustus 1926
De temperatuur op 4 augustus 1926 lag tussen 11,6 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
8 maart » Vier maanden na de Nacht van Kersten krijgt Nederland een nieuwe regering, het kabinet-De Geer I.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
26 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Fiorentina.
1 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de voorlaatste competitiewedstrijd met 6-1 te winnen van Paraguay.
Dag van overlijden 14 juli 1991
De temperatuur op 14 juli 1991 lag tussen 11,8 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 11,5 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
7 juli » Het Amerikaans voetbalelftal wint de eerste editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale Honduras na strafschoppen te verslaan.
14 augustus » Feyenoord wint de strijd om de Nederlandse Supercup door PSV met 1-0 te verslaan. Het enige doelpunt komt op naam van aanvaller Marian Damaschin.
25 augustus » De Amerikaanse atleet Carl Lewis verbetert het twee maanden oude record op de 100 meter sprint met 0,04 seconde en brengt het op 9,86 seconden.
7 september » Ronald Venetiaan gekozen tot president van Suriname.
2 november » Het Joegoslavische federale leger hervat de beschieting van de Kroatische havenstad Dubrovnik, kort nadat een konvooi van 28 schepen, met de federale president Stjepan Mesić aan boord, de haven heeft verlaten.
13 november » Recordinternational Heinz Hermann speelt tegen Roemenië zijn 117de en laatste interland voor het Zwitsers voetbalelftal.
Dag van begraven 18 juli 1991
De temperatuur op 18 juli 1991 lag tussen 11,0 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 7,0 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
17 maart » De Finse coalitieregering verliest bij verkiezingen haar meerderheid in het parlement.
14 april » President Étienne Eyadéma van de West-Afrikaanse republiek Togo zegt bereid te zijn tot versnelde introductie van een nieuwe democratische grondwet en de instelling van een meerpartijenstelsel.
15 mei » Édith Cresson wordt de eerste vrouwelijke premier van Frankrijk.
2 augustus » Openingsceremonie van de elfde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Havana.
25 augustus » De Amerikaanse atleet Carl Lewis verbetert het twee maanden oude record op de 100 meter sprint met 0,04 seconde en brengt het op 9,86 seconden.
24 november » In België vinden federale verkiezingen plaats. Deze dag krijgt nadien de naam Zwarte Zondag, omdat het de eerste keer is dat extreemrechts (toen nog onder de naam Vlaams Blok, het huidige Vlaams Belang) zo'n grote sprong voorwaarts neemt in de moderne Belgische politiek.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I45240.php : benaderd 16 februari 2026), "Teuntje Ligterink (1901-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.