De temperatuur op 6 september 1935 lag tussen 8,8 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 5,2 uur. Er was 9,0 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
20 februari » De Noorse onderzoekster Caroline Mikkelsen betreedt als eerste vrouw het zuidpoolgebied.
21 maart » Perzië wordt hernoemd tot Iran.
19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
10 juni » Alcoholics Anonymous wordt opgericht in Akron, Ohio.
15 september » In Duitsland worden de Neurenberger wetten ingevoerd door de nazi's.
3 oktober » Het Italiaanse leger van dictator Mussolini valt het keizerrijk van Haile Selassie, Abessinië, binnen.
Dag van overlijden 18 juli 2017
De temperatuur op 18 juli 2017 lag tussen 12,0 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 12,3 uur zonneschijn (76%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
16 april » Philippe Gilbert wint Nederlands enige wielerklassieker Amstel Gold Race voor de vierde keer in zijn carrière.
26 april » Venezuela kondigt aan uit de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) te stappen, na een lidmaatschap van meer dan 65 jaar.
28 mei » NAC Breda promoveert naar de Nederlandse eredivisie na een overwinning in de Play-offs tegen NEC. Na 2 jaar is de ploeg weer terug in de eredivisie.
30 juli » Volgens de kiesraad in Venezuela stemmen meer dan acht miljoen mensen (41 procent van de kiezers) voor het instellen van een grondwetgevende vergadering, waardoor de macht meer dan ooit geconcentreerd zal worden in de handen van president Nicolás Maduro en diens Socialistische Partij.
21 november » Robert Mugabe (93) biedt zijn ontslag aan. De president van Zimbabwe was vanaf 1987 in functie.
17 december » Sparta ontslaat trainer en technisch directeur Alex Pastoor direct na de verloren wedstrijd met 0-7 tegen landskampioen Feyenoord in de Eredivisie.
Dag van begraven 24 juli 2017
De temperatuur op 24 juli 2017 lag tussen 11,9 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (53%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Tijdens het Haags Sportgala in het AFAS Circustheater worden voetballer Eljero Elia en zeilster Marit Bouwmeester uitgeroepen tot respectievelijk Haags sportman en -vrouw van het Jaar.
14 februari » NRC Handelsblad en nrc.next krijgen dezelfde opmaak en dezelfde indeling in drie katernen: nieuwskrant, economie en dagelijks een themakatern, bijvoorbeeld over media of boeken.
26 april » Venezuela kondigt aan uit de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) te stappen, na een lidmaatschap van meer dan 65 jaar.
8 juni » Marc Peeperkorn, correspondent van de Volkskrant in Brussel, wint de Anne Vondelingprijs 2016 "voor heldere politieke journalistiek".
16 juli » Ruim zeven miljoen Venezolanen spreken zich in een officieus referendum uit tegen de socialistische president Nicolás Maduro en zijn plannen een nieuwe grondwet te laten schrijven.
29 juli » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal bereikt de halve finales van het EK in eigen land door op De Vijverberg in Doetinchem met 2-0 te winnen van Zweden door doelpunten van Lieke Martens en Vivianne Miedema.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I44130.php : benaderd 14 februari 2026), "Nicolaas Johannes "Nico" van Os (1935-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.