De temperatuur op 17 augustus 1941 lag tussen 9,3 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 5,5 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
23 februari » Glenn Seaborg produceert en isoleert voor het eerst het element plutonium.
11 maart » President Franklin Delano Roosevelt van de VS ondertekent de Lend-Lease Act.
27 april » Oprichting van het Sloveens Bevrijdingsfront in Ljubljana.
31 oktober » Einde werkzaamheden aan de 18 meter hoge busten van de presidenten van de Verenigde Staten in Mount Rushmore.
17 november » Joseph Grew, de Amerikaanse ambassadeur in Japan, meldt het State Department dat Japan van plan is Pearl Harbor aan te vallen. Zijn telegram wordt genegeerd.
8 december » Het Congres van de Verenigde Staten verklaart Japan de oorlog. Alleen de vrouwelijke afgevaardigde Jeannette Rankin stemt tegen. Ook Engeland en Australië verklaren Japan de oorlog.
Dag van overlijden 3 november 2018
De temperatuur op 3 november 2018 lag tussen -0,1 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (68%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
23 maart » In Frankrijk komen vier personen om bij een gijzelingsactie. De politiefunctionaris Arnaud Beltrame overleed een dag later na zijn heldendaad om de plek van de gegijzelden in te nemen.
5 juli » Litouwen wordt lid van de OESO.
9 augustus » Bij de Europese Kampioenschappen te Glasgow behaalde Ferry Weertman voor de derde keer op rij de Europese titel op de 10 kilometer. Na een indrukwekkende inhaalrace tikte de hij bij de finish in Loch Lomond een fractie eerder aan dan de Hongaar Kristof Rasovsky.
14 augustus » De Ponte Morandi, in de Italiaanse havenstad Genua, die de stadsdelen Sampierdarena en Cornigliano verbond stort in. Verkeer dat op dat moment op de brug reed, viel bijna 50 meter omlaag en er waren minstens 43 doden te betreuren.
22 augustus » Twintig jaar na de dood van Nicky Verstappen is er op het politiebureau in Maastricht een live uitgezonden persconferentie gegeven waarin bekend werd gemaakt dat er een 'grote doorbraak is gemaakt' in de zaak. Het OM maakt bekend dat er een DNA-match is met een 55-jarige man, die ten tijde van het voorval in Simpelveld woonde. De verdachte is nog spoorloos.
20 september » Bij een treinongeluk in Oss komen 4 jonge kinderen om het leven. De trein botste met een stint, er zijn ook 2 personen zwaar gewond geraakt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I41863.php : benaderd 1 januari 2026), "Cornelis Harm Johannes Raatsie (1941-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.