14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
Trouwdag 3 december 1925
De temperatuur op 3 december 1925 lag tussen -7,9 °C en -1,1 °C en was gemiddeld -4,2 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.
3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
Dag van overlijden 20 januari 1998
De temperatuur op 20 januari 1998 lag tussen -0,5 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 4,0 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
26 januari » De Amerikaanse president Bill Clinton ontkent een seksuele relatie te hebben gehad met Monica Lewinsky.
14 februari » Schaatsster Marianne Timmer verbetert bij de Olympische Spelen in Nagano haar eigen en één dag oude Nederlands record op de 500 meter (39,12 seconden) en noteert op klapschaatsen een tijd van 39,03.
10 mei » Zaligverklaring van twaalf Spaanse vrouwelijke religieuzen die in 1936 tijdens de Spaanse Burgeroorlog zijn gefusilleerd, een andere Spaanse religieuze en een Libanese priester in Rome door paus Johannes Paulus II.
13 mei » Chelsea wint de Europa Cup II. In de finale in Stockholm is de Engelse voetbalclub met 1-0 te sterk voor het Duitse VfB Stuttgart.
1 juni » De Europese Centrale Bank wordt opgericht met Frankfurt als vestigingsplaats.
7 september » In het Magic Kingdom wordt de attractie Mr. Toad's Wild Ride gesloten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I40091.php : benaderd 31 december 2025), "Johanna Alberdina Aué (1903-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.