De temperatuur op 30 december 1933 lag tussen -1,3 °C en -0,1 °C en was gemiddeld -0,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
23 januari » De Afsluitdijk, die de Zuiderzee afsluit van de Noordzee, is klaar en wordt beperkt opengesteld voor betalend verkeer.
30 januari » Adolf Hitler wordt ingezworen als Kanselier van Duitsland.
15 februari » President Franklin Roosevelt ontsnapt ternauwernood aan een moordaanslag.
2 maart » King Kong gaat in New York in première
15 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Social y Cultural Iberia, kortweg Iberia.
22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
Trouwdag 3 mei 1958
De temperatuur op 3 mei 1958 lag tussen 4,6 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (71%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
20 januari » President Marcos Pérez Jiménez van Venezuela slaat op de vlucht vanwege de opstand tegen zijn regime.
1 februari » Met een "Jupiter C"-raket lanceren de Amerikanen hun eerste kunstmaan, de "Explorer 1" (gewicht 14kg). De kunstmaan zal tot maart 1970 in een baan om de Aarde blijven.
7 mei » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Nederlands Guyana of Suriname tot Bisdom Paramaribo.
29 juni » Encycliek Ad Apostolorum Principis van Paus Pius XII over het communisme en de Kerk in China.
10 augustus » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Schiedam haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,2.
1 december » De Centraal-Afrikaanse Republiek wordt onafhankelijk van Frankrijk
Dag van overlijden 22 juli 2009
De temperatuur op 22 juli 2009 lag tussen 15,5 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 19,3 °C. Er was 12,0 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Er was 4,4 uur zonneschijn (27%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
11 mei » De lancering van de vierde en tevens laatste onderhoudsmissie (STS-125) naar de ruimtetelescoop Hubble vond plaats.
11 mei » Mbark Boussoufa van RSC Anderlecht wint voor de tweede keer de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Eerste klasse A.
16 mei » Alexander Rybak wint voor Noorwegen het Eurovisiesongfestival met het liedje Fairytale.
29 mei » Kapitein van het Korps Commandotroepen Marco Kroon wordt geridderd voor de hoogste Nederlandse militaire onderscheiding, de Militaire Willems-Orde der 4e Klasse. Dit is voor het eerst sinds 55 jaar.
31 mei » Denis Mensjov wint de Giro d'Italia met een verschil van 41 seconden op Danilo Di Luca.
23 augustus » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal debuteert op een EK-eindronde en verslaat Oekraïne met 2-0.
Dag van begraven 27 juli 2009
De temperatuur op 27 juli 2009 lag tussen 13,9 °C en 24,9 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
23 maart » Kathleen Aerts stapt uit de Belgische meidengroep K3.
16 mei » Alexander Rybak wint voor Noorwegen het Eurovisiesongfestival met het liedje Fairytale.
7 juni » Roger Federer wint zijn eerste Roland Garros, zijn veertiende grandslamtitel. Hij is hiermee de zesde man aller tijden die alle grand slams gewonnen heeft.
29 oktober » In het Limburgse Stein brandt een winkelcentrum met meer dan 40 winkels, 2 banken, 1 restaurant en 6 woningen volledig uit.
14 november » In Colombia worden vier leden van de Venezolaanse Nationale Garde opgepakt en teruggestuurd naar Venezuela.
17 november » De Europese Unie besluit om Somalische regeringstroepen militaire training te geven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I34870.php : benaderd 28 december 2025), "Jurjen Maurits "Jurjen" Ypma (1933-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.