De temperatuur op 8 april 1931 lag tussen 0,4 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
9 december » Spanje wordt een republiek.
Dag van overlijden 26 april 2008
De temperatuur op 26 april 2008 lag tussen 8,5 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,4 uur zonneschijn (58%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
21 januari » De AEX, de Amsterdamse graadmeter, duikt 6,1% in het rood, het grootste verlies op éen dag sinds 11 september 2001.
2 april » De Verenigde Naties roept 2 april als Wereldautismedag in het leven.
27 april » Feyenoord wint de 90ste editie van de KNVB beker ten koste van Roda JC.
21 juli » Radovan Karadžić, leider van de Servische Republiek, verdacht van oorlogsmisdaden tijdens de Bosnische Burgeroorlog, wordt gearresteerd.
21 augustus » Titelverdediger Amerika wint het vierde olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door Brazilië in de finale met 1-0 te verslaan.
3 december » Somalische piraten beëindigen de kaping van een Jemenitisch vrachtschip na succesvolle onderhandelingen met de regionale autoriteiten.
Dag van crematie 3 mei 2008
De temperatuur op 3 mei 2008 lag tussen 3,1 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 12,3 uur zonneschijn (82%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
3 februari » Een aflevering van het Nederlandse tv-programma Peter R. de Vries, misdaadverslaggever over de zaak-Holloway trekt 7 miljoen kijkers.
2 april » De Verenigde Naties roept 2 april als Wereldautismedag in het leven.
10 april » De feministische protestgroep FEMEN wordt opgericht.
11 mei » De Colombiaanse krant El Espectador verschijnt weer dagelijks.
13 mei » Een hindoetempel wordt aangevallen door islamitische terroristen. 63 doden en 216 gewonden.
11 oktober » Op station Gouda botsen een omgeleide Thalys-trein en de intercity Den Haag - Groningen tegen elkaar waardoor het treinverkeer rond Gouda wordt gestremd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I31583.php : benaderd 1 januari 2026), "Pietertje "Rietje" Ruis (1931-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.