Stamboom Diverse » Simon Kesnar (1882-1942)

Persoonlijke gegevens Simon Kesnar 


Gezin van Simon Kesnar

(1) Hij is getrouwd met Hanna Engers.

Zij zijn getrouwd op 1 augustus 1917 te Amsterdam, Gemeente Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 35 jaar oud.Bron 2

Het echtpaar is gescheiden 20 januari 1928 te Amsterdam, Gemeente Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Margaretha Peereboom.

Zij zijn getrouwd op 28 maart 1928 te Amsterdam, Gemeente Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 45 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Annie Kesnar  1929-1933
  2. Salomon Kesnar  1930-1943


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Simon Kesnar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Simon Kesnar

Simon Kesnar
1882-1942

(1) 1917

Hanna Engers
1888-????

(2) 1928
Annie Kesnar
1929-1933

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://oorlogsgravenstichting.nl/persoon/77032/simon-kesnar
  2. https://www.openarch.nl/show.php?archive=nha&identifier=ebcb9ab6-a1af-4d24-892c-e0e96193853d⟨=nl&six=23
  3. https://www.openarch.nl/show.php?archive=nha&identifier=183da510-491f-41bc-a00b-d89872a50205⟨=nl&six=24
  4. https://www.openarch.nl/show.php?archive=nha&identifier=49b06fec-91b9-42d0-b81a-4a73e937dcb8⟨=nl&six=25

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1882 lag rond de 10,1 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
  • De temperatuur op 28 maart 1928 lag tussen -0,8 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 3,4 mm neerslag. Er was 3,2 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
    • 1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
    • 15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 19 september » Steamboat Willie van Walt Disney, de eerste tekenfilm met geluid, wordt vertoond met daarin voor het eerst Mickey Mouse.
    • 2 oktober » Opus Dei (een rooms-katholieke prelatuur) wordt opgericht.
    • 21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
  • De temperatuur op 2 april 1942 lag tussen 2,7 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
    • 22 januari » Sietze de Groot wint de achtste Elfstedentocht.
    • 9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.
    • 22 augustus » Brazilië verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
    • 11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
    • 2 december » Een team onder leiding van Enrico Fermi slaagt om de eerste nucleaire kernreactie te veroorzaken die zichzelf in stand kan houden (Manhattanproject).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kesnar

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kesnar.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kesnar.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kesnar (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Diverse is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I24797.php : benaderd 24 februari 2026), "Simon Kesnar (1882-1942)".