De temperatuur op 6 mei 1921 lag tussen -1,9 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo Alavés.
19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
Dag van overlijden 22 januari 1991
De temperatuur op 22 januari 1991 lag tussen 0,8 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (13%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
4 januari » Zes Peruviaanse politiemannen worden gedood door rebellen van de maoïstische guerrillabeweging Lichtend Pad.
8 maart » Een wetswijziging in België maakt het mogelijk dat er een vrouw op de troon komt.
14 april » Bisschopswijding van André-Mutien Léonard tot bisschop van Namen in België.
13 oktober » In Tsjaad wordt de minister van Binnenlandse Zaken, Maldom Bada Abbas, gearresteerd in verband met een mislukte overval op een wapendepot van het leger eerder op de dag. In de hoofdstad Ndjamena wordt de avondklok ingesteld.
8 november » In Tallinn wordt de Baltische Assemblee opgericht.
21 november » Veiligheidstroepen in Peru hebben in 1991 op onwettige wijze meer dan tweehonderd mensen gedood of ontvoerd, aldus mensenrechtenorganisatie Amnesty International.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Eva Drenth, "Stamboom Diverse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drenth/I24516.php : benaderd 20 februari 2026), "Gooike Bijlsma (1921-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.