De temperatuur op 16 mei 1907 lag tussen 6,1 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 1,2 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
3 juli » Decreet Lamentabili Sanu Exitu van de Congregatie van de Inquisitie van de Romeinse Curie waarin 65 modernistische dwalingen worden veroordeeld.
21 december » Bloedbad in de school Santa María in Iquique in Chili. 2200 mensen worden door het leger doodgeschoten.
Trouwdag 5 september 1935
De temperatuur op 5 september 1935 lag tussen 11,0 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 8,7 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 mei » De dorpen Soetermeer en Zegwaard fuseren als gemeente Zoetermeer.
19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).
15 september » In Duitsland worden de Neurenberger wetten ingevoerd door de nazi's.
24 oktober » Italië trekt Ethiopië binnen.
Dag van overlijden 11 september 1952
De temperatuur op 11 september 1952 lag tussen 6,4 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
18 februari » Griekenland en Turkije treden toe tot de NAVO.
21 juni » In het Mathematisch Centrum Amsterdam wordt de ARRA I, de eerste in Nederland gebouwde computer, in gebruik genomen.
14 juli » De Hongaarse atleet József Csermák wint de gouden medaille op het onderdeel kogelslingeren bij de Olympische Spelen in Helsinki en zet het wereldrecord op 60,34 meter.
21 september » Eerste officiële interland van de nationale voetbalploeg van de Duitse Democratische Republiek.
20 oktober » De Britten roepen in Kenia noodtoestand uit. De Mau Mau-opstand begint.
11 november » De Bulgaarse rooms-katholieke bisschop Eugen Bossilkov (51) van Nicopolis en de priesters Kamen Vitchev (59), Pavel Djidjov (33), en Josaphat Chichov (68) worden gefusilleerd in een gevangenis in Sofia. Zij zijn in 1998 en 2002 zalig verklaard.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Alex Speijers, "Stamboom Speijers-Drent-Langemaat.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-drent/I2942.php : benaderd 14 maart 2026), "Derk Willem Speijers (1907-1952)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.