Stamboom Draaisma » Sipke EVERTS Scheltema (1813-1903)

Persoonlijke gegevens Sipke EVERTS Scheltema 


Gezin van Sipke EVERTS Scheltema

Hij is getrouwd met Jantje AUKES Draaisma.

chternaam_t_0=Scheltema&q_persoon_voornaam_t_0=Sipke&q_persoon_patroniem_t_0=Everts">Sipke Everts ScheltemaatsEvert&q_persoon_patroniem_t_0=Nicolaas">Evert Nicolaas Scheltematernaam_t_0=Faber&q_persoon_voornaam_t_0=Cornelia&q_persoon_patroniem_t_0=Sipkes">Cornelia Sipkes FaberDraisma" href="http://allefriezen.nl/personen-zoeken?q_persoon_achternaam_t_0=Draisma&q_persoon_voornaam_t_0=Jantje">Jantje Draismat_0=Draisma&q_persoon_voornaam_t_0=Auke&q_persoon_patroniem_t_0=Jacobs">Auke Jacobs Draisma.nl/personen-zoeken/?q_persoon_achternaam_t_0=Risselada&q_persoon_voornaam_t_0=Dieuwke&q_persoon_patroniem_t_0=Romkes">Dieuwke Romkes Risselada>wke Risselada", "Diuke Romkes Risselada", maar ondertekent met "D.R. Rissalada"

Zij zijn getrouwd op 16 juni 1836 te Franeker, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.


Notities over Sipke EVERTS Scheltema

BronHuwelijksregister 1836, Franeker, , Aktenummer A36
riezen.nl/personen-zoeken?q_persoon_achternaam_t_0=Scheltema&q_persoon_voornaam_t_0=Sipke">Sipke Scheltema http://allefriezen.nl/personen-zoeken?q_persoon_achternaam_t_0=Scheltema&q_persoon_voornaam_t_0=Evert&q_persoon_patroniem_t_0=Nicolaas">Evert Nicolaas Scheltema /th>>03-1903th>Geslacht

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sipke EVERTS Scheltema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 maart 1813 lag rond de 6,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » De Brit Humphry Davy ontdekt de lichtboog.
    • 1 mei » In Den Haag wordt Adriana Bouwman door middel van de guillotine onthoofd: de tweede en tevens laatste executie op deze wijze in Den Haag
    • 30 augustus » De Slag bij Kulm vindt plaats tussen de Fransen en een geallieerd Oostenrijks-Russisch-Pruisisch leger.
    • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
    • 24 november » Een plundering door terugtrekkende Franse troepen leidt tot de Ramp van Woerden.
    • 30 november » De latere Willem I der Nederlanden zet na achttien jaar weer voet op Nederlandse bodem, op het strand van Scheveningen.
  • De temperatuur op 14 maart 1903 lag tussen -1,1 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (11%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
    • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
    • 2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
    • 3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
    • 16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Scheltema


De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I883.php : benaderd 1 januari 2026), "Sipke EVERTS Scheltema (1813-1903)".
BronRelatie