Zij is getrouwd met Jacob van Meurs.
style="text-align: left;" dir="ltr">
- Gebeurtenis:
- Huwelijk
- Datum:
- woensdag 6 november 1895
- Gebeurtenisplaats:
- Haarlem
Zij zijn getrouwd op 6 november 1895 te Haarlem, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.
r>h>ersoon/Maria%20Christina%20Draaisma">Maria Christina Draaisma
collecties/archieven/archievenoverzicht?_zoekenEadid=zoek&archiefnummer=0516&inventarisnummer=1341">0516ur, (1545) 1816-1929 (1963); Bevolkingsboekhoudingiefnummer=0516&inventarisnummer=1341">1341able>
Tijdbalk Maria Christina Draaisma
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Voorouders (en nakomelingen) van Maria Christina Draaisma
Maria Christina Draaisma
1868-1940 1895Jacob van Meurs
1866-1924
Verwantschap Maria Christina Draaisma
- Maria Christina Draaisma is de achter(x5)kleindochter van Marten MARTENS Draaisma:
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Aanknopingspunten in andere publicaties
Deze persoon komt ook voor in de publicatie:Historische gebeurtenissen
Geboortedag 13 april 1868
- De temperatuur op 13 april 1868 lag rond de 7,6 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
- Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
- Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
- In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
- 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
- 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
- 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
- 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
- 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
- 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
Trouwdag 6 november 1895
- De temperatuur op 6 november 1895 lag rond de 11,3 °C. Er was 10 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
- In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
- 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
- 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
- 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
- 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
- 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
- 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
Dag van overlijden 20 april 1940
- De temperatuur op 20 april 1940 lag tussen 6,1 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 9,6 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
- Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
- In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
- 21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
- 14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
- 5 augustus » De Joodse synagoge in Zandvoort wordt 's nachts aan de Mezgerstraat door onbekenden opgeblazen.
- 7 oktober » Duitsland valt Roemenië binnen.
- 5 november » In de Verenigde Staten wordt Franklin Delano Roosevelt voor de derde keer verkozen tot President van de Verenigde Staten.
- 26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1860 » James Ensor, Belgisch schilder († 1946)
- 1866 » Butch Cassidy, Amerikaans crimineel († 1908)
- 1867 » Adolf Olland, Nederlands schaker († 1933)
- 1871 » Alexander Forbes, Zuid-Afrikaans astronoom († 1959)
- 1872 » Ramon Avanceña, Filipijns rechter († 1957)
- 1878 » George J. Trinkaus, Amerikaans componist en violist († 1960)
- 1929 » Hendrik van Pruisen (66),prins van Pruisen, was de jongste zoon van de latere Pruisisch Duitse koning (en keizer) Frederik III en diens vrouw Victoria.
- 1932 » Edgar Colle (34), Belgisch schaker
- 1947 » Christiaan X van Denemarken (76), koning van Denemarken
- 1951 » Ivanoe Bonomi (77), Italiaans politicus
- 1952 » Benne Holwerda (42), Nederlands theoloog
- 1952 » Gordon Reid (28), Amerikaans autocoureur
Over de familienaam Draaisma
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Draaisma.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Draaisma.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Draaisma (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door Robert.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I705.php : benaderd 10 januari 2026), "Maria Christina Draaisma (1868-1940)".