llefriezen.nl/personen-zoeken?q_persoon_achternaam_t_0=Draaisma&q_persoon_voornaam_t_0=Johannes">Johannes Draaisma a href="http://www.allefriezen.nl/personen-zoeken?q_persoon_achternaam_t_0=Draaisma&q_persoon_voornaam_t_0=Sjoerd">Sjoerd Draaisma riezen.nl/personen-zoeken?q_persoon_achternaam_t_0=Witteveen&q_persoon_voornaam_t_0=Marijke">Marijke Witteveen 3allefriezen.nl/personen-zoeken?q_persoon_achternaam_t_0=Draaisma&q_persoon_voornaam_t_0=Johannes">Johannes Draaisma td>6 jaar
Moeder body>
Tijdbalk Johannes SJOERDS Draaisma
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Verwantschap Johannes SJOERDS Draaisma
- Johannes SJOERDS Draaisma is de achter(x6)kleinzoon van Marten MARTENS Draaisma:
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Aanknopingspunten in andere publicaties
Deze persoon komt ook voor in de publicatie:Historische gebeurtenissen
Geboortedag 14 september 1887
- De temperatuur op 14 september 1887 lag rond de 9,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
- Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
- In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
- 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
- 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
- 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
- 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
- 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
- 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
Dag van overlijden 29 mei 1894
- De temperatuur op 29 mei 1894 lag rond de 10,7 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
- Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
- In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
- 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
- 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
- 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
- 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
- 4 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC La Chaux-de-Fonds.
- 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1877 » S.H. de Roos, Nederlands letterontwerper († 1962)
- 1880 » Archie Hahn, Amerikaans atleet († 1955)
- 1886 » Jan Masaryk, Tsjecho-Slowaaks politicus († 1948)
- 1889 » Anthon Olsen, Deens voetballer († 1972)
- 1905 » Petronella van Randwijk, Nederlands gymnaste († 1978)
- 1905 » Reinier Cornelis Keller, Nederlands dammer († 1981)
- 1847 » Emmanuel de Grouchy (80), Frans maarschalk onder Napoleon Bonaparte
- 1883 » Marianne van Oranje-Nassau (73), prinses van Oranje-Nassau
- 1892 » Mírzá Husayn-'Alí (74), als Bahá'u'lláh stichter van het Bahai-geloof
- 1910 » Mili Balakirev (73), Russisch componist
- 1946 » Friedrich Wilhelm Ruppert (41), Duits SS'er
- 1955 » Daniël George van Beuningen (78), Nederlands ondernemer en kunstverzamelaar
Over de familienaam Draaisma
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Draaisma.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Draaisma.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Draaisma (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door Robert.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I600.php : benaderd 15 februari 2026), "Johannes SJOERDS Draaisma (1887-1894)".