Stamboom Draaisma » Elisabeth Cuperus (1891-1980)

Persoonlijke gegevens Elisabeth Cuperus 

Bronnen 1, 2

Gezin van Elisabeth Cuperus

Zij is getrouwd met Johannes Draaisma.

Gebeurtenis:Huwelijk


Datum:donderdag 28 november 1918


Gebeurtenisplaats:Franeker


Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Tresoar
Plaats instelling:
Leeuwarden
Collectiegebied:
Friesland
Archief:
30-12
Registratienummer:
2046
Aktenummer:
60
Registratiedatum:
28 november 1918
Akteplaats:
Franeker
Collectie:
Bron: boek, Deel: 2046, Periode: 1918
Boek:
Huwelijksregister 1918

Zij zijn getrouwd op 28 november 1918 te Franeker, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Anny Draaisma  1926-2010
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)


Notities over Elisabeth Cuperus

Gebeurtenis:Geboorte


Datum:zaterdag 28 februari 1891


Gebeurtenisplaats:Franeker


Documenttype:
BS Geboorte
Erfgoedinstelling:
Tresoar
Plaats instelling:
Leeuwarden
Collectiegebied:
Friesland
Aktenummer:
34
Registratiedatum:
2 maart 1891
Akteplaats:
Franeker
Collectie:
Bron: boek, Periode: 1891
Boek:
Geboorteregister 1891

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth Cuperus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Cuperus

Elisabeth Cuperus
1891-1980

1918
Anny Draaisma
1926-2010

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Geboorteregister 1891, Franeker, Aktenummer A34
  4. Huwelijksregister 1918, Franeker, Aktenummer 60

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 februari 1891 lag rond de 12,4 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
    • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
    • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
    • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
    • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
    • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
  • De temperatuur op 28 november 1918 lag tussen 2,5 °C en 6,5 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 1,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
    • 17 juli » De Russische tsaar Nicolaas II en zijn gezin worden, na anderhalf jaar verbanning, op last van de nieuwe plaatselijke Sovjetleiders gefusilleerd in Jekaterinenburg.
    • 2 november » In Duitsland breekt een algehele opstand uit die bekend wordt als de Novemberrevolutie, met als hoogtepunt het afzetten van de Duitse keizer Wilhelm II en de vorming van een democratische republiek.
    • 1 december » IJsland wordt onafhankelijk van Denemarken
    • 1 december » Oprichting van het Koninkrijk Joegoslavië
    • 1 december » Transsylvanië wordt verenigd met Roemenië
  • De temperatuur op 26 maart 1980 lag tussen 2,8 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,5 uur zonneschijn (20%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1980: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » John McEnroe lost Björn Borg na 34 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, maar de Amerikaan moet die positie al na drie weken weer afstaan aan de Zweed.
    • 24 maart » De El Salvadoraanse aartsbisschop en mensenrechtenactivist Óscar Romero wordt vermoord.
    • 11 april » Zwemmer Pär Arvidsson uit Zweden brengt in Austin het wereld- en Europees record op de 100 meter vlinderslag op 54,15.
    • 20 april » Bernard Hinault wint de 66ste editie van Luik-Bastenaken-Luik.
    • 31 juli » Met een worp van 81,80 meter verbetert Sovjet-atleet Joeri Sedych niet alleen het wereldrecord kogelslingeren van zijn collega Sergej Litvinov (81,66 meter), hij eist daarmee ook de olympische titel op.
    • 29 november » Anita Staps behaalt als eerste Nederlandse ooit de wereldtitel bij de WK judo in New York.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Cuperus

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Cuperus.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Cuperus.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Cuperus (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I259.php : benaderd 31 december 2025), "Elisabeth Cuperus (1891-1980)".