Hij is getrouwd met Klaaske Alkema.
5 enter"> ment-id="1758473">eeftijd: 23 jaar; beroep: arbeider , zoon van Bareld Doedens, beroep: arbeider en Grietien Ottens
Bruid: Klaaske Alkema, geboren te Roden; leeftijd: 22; beroep: zonder; woonplaats: Roden , dochter van Harm Alkema, beroep: arbeider en Hendrikje de Vries, beroep: zonder .
NB: ; moeder bruidegom overleden.Zij zijn getrouwd op 13 april 1905 te Peize, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.
Kind(eren):
Bareld Doedens 1906-1982
Notities over Arend Doedens
Geboorte, Peize, 21-11-1881, aktenummer 46
Kind: Arend Doedens, geboren te Peize op 20-11-1881, zoon van Bareld Doedens, beroep: landbouwer; oud: 42 jaar, en Grietien Ottens, beroep: zonder.
-08-1957 te Peize; oud: 75 jaar, zoon van Bareld Doedens en Grietien Ottens .
Gehuwd geweest met: Klaaske Alkema (in leven;Echtgenote)
Tijdbalk Arend Doedens
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Voorouders (en nakomelingen) van Arend Doedens
Arend Doedens
1881-1957 1905Klaaske Alkema
1883-1964
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Aanknopingspunten in andere publicaties
Deze persoon komt ook voor in de publicatie:Historische gebeurtenissen
Geboortedag 20 november 1881
- De temperatuur op 20 november 1881 lag rond de 8,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
- Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
- In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
- 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
- 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
- 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
- 2 juli » President James Garfield van de VS wordt neergeschoten door Charles J. Guiteau. Hij overlijdt uiteindelijk op 19 september 1881 aan bloedvergiftiging.
- 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
- 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
Trouwdag 13 april 1905
- De temperatuur op 13 april 1905 lag tussen 1,7 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
- Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
- In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
- 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
- 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
- 20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
- 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
- 24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
- 16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
Dag van overlijden 21 augustus 1957
- De temperatuur op 21 augustus 1957 lag tussen 9,6 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (36%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
- Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
- In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
- 6 maart » Ghana wordt onafhankelijk.
- 17 mei » Massabijeenkomst bij het Lincoln Memorial te Washington. Sprekers onder anderen ds. Martin Luther King jr.
- 6 juli » John Lennon en Paul McCartney ontmoeten elkaar voor het eerst op een tuinfeest van de kerk in Woolton bij Liverpool.
- 14 oktober » In Valencia (Spanje) stroomt de rivier Turia over waardoor het oude centrum van de stad zwaar wordt getroffen. Als gevolg van deze ramp komen meer dan 400 personen om het leven.
- 17 oktober » De dijk tussen het eiland Marken en het vasteland wordt gesloten.
- 31 oktober » Stroomuitval in Minnesota, waardoor een van de patiënten van Dr. Lillihei sterft en zijn vriend Earl Bakken gestimuleerd wordt de pacemaker uit te vinden.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1862 » Georges Palante, Frans filosoof en anarchist († 1925)
- 1867 » Patrick Joseph Hayes, Amerikaans kardinaal-aartsbisschop van New York († 1938)
- 1886 » Karl von Frisch, Oostenrijks zoöloog († 1982)
- 1889 » Edwin Hubble, Amerikaans astronoom († 1953)
- 1898 » Alberto Suppici, Uruguayaans voetballer en trainer († 1981)
- 1898 » Richmond Landon, Amerikaans atleet († 1971)
- 1940 » Leon Trotski (60), Russisch revolutionair
- 1947 » Ettore Bugatti (65), Italiaans autoconstructeur
- 1958 » Annie Timmermans (39), Nederlands zwemster
- 1975 » Manuel Seoane (73), Argentijns voetballer
- 1976 » Jose Cojuangco sr. (80), Filipijns politicus en grootgrondbezitter
- 1982 » Sobhuza II (83), Paramount Chief (Opperhoofdman) van Swaziland van 1921 tot 1968 en koning van Swaziland van 1968 tot 1982
Over de familienaam Doedens
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Doedens.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Doedens.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Doedens (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door Robert.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I2508.php : benaderd 28 februari 2026), "Arend Doedens (1881-1957)".