Zij is getrouwd met Luitje Bernardus.
persoon_achternaam_t_0/Bernardus">Luitje Bernardus, glazenwasscherh>td>
Geboren rsoon_achternaam_t_0/Draaisma">Jacobus Draaismam_t_0/Christina/q/persoon_tussenvoegsel_t_0/de/q/persoon_achternaam_t_0/Vries">Christina de Vriesd>Zij zijn getrouwd op 13 januari 1907 te Groningen, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.
Notities over Bernardina Draaisma
ingers.nl/personen/q/persoon_voornaam_t_0/Bernardina/q/persoon_achternaam_t_0/Draaisma">Bernardina Draaismahref="http://www.allegroningers.nl/personen/q/persoon_voornaam_t_0/Jacobus/q/persoon_achternaam_t_0/Draaisma">Jacobus Draaismakeres">Christina de Vries/tr>/q/persoon_voornaam_t_0/Bernardina/q/persoon_achternaam_t_0/Draaisma">Bernardina Draaismaoorteplaatsternaam_t_0/Bernardus">Luitje Bernardusww.allegroningers.nl/personen/q/persoon_voornaam_t_0/Jacobus/q/persoon_achternaam_t_0/Draaisma">Jacobus Draaismaef="http://www.allegroningers.nl/personen/q/persoon_voornaam_t_0/Christina/q/persoon_tussenvoegsel_t_0/de/q/persoon_achternaam_t_0/Vries">Christina de Vriessp;>
Tijdbalk Bernardina Draaisma
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Voorouders (en nakomelingen) van Bernardina Draaisma
Bernardina Draaisma
1884-1937 1907Luitje Bernardus
1883-????
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Historische gebeurtenissen
Geboortedag 29 december 1884
- De temperatuur op 29 december 1884 lag rond de -1,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
- Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
- In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
- 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
- 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
- 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
- 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
- 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
- 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
Trouwdag 13 januari 1907
- De temperatuur op 13 januari 1907 lag tussen 0,5 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,1 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
- In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
- 13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
- 21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
- 26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
- 31 augustus » De Brits-Russische Conventie vindt plaats, over problemen met Perzië, Afghanistan en Tibet.
- 19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
- 6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
Dag van overlijden 4 september 1937
- De temperatuur op 4 september 1937 lag tussen 10,5 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 9,7 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
- Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
- In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
- 16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
- 26 april » Het Spaanse stadje Guernica wordt door Duitse bombardementen vrijwel van de kaart geveegd.
- 23 mei » In Guadalajara, Mexico, wordt de Nationaal Synarchistische Unie (UNS) opgericht.
- 27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
- 28 mei » Het Britse kabinet van Neville Chamberlain treedt aan.
- 14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1874 » François Brandt, Nederlands roeier († 1949)
- 1876 » Pablo Casals, Spaans cellist († 1973)
- 1883 » Henri Koot, Nederlands deskundige († 1959)
- 1884 » F.C. Dominicus, Nederlands taalkundige († 1976)
- 1893 » Agne Holmström, Zweeds atleet († 1949)
- 1896 » Philippe Étancelin, Frans autocoureur († 1981)
- 1918 » Frans Coeckelbergs (59), Vlaams schrijver
- 1938 » Patrick Joseph Hayes (70), Amerikaans kardinaal-aartsbisschop van New York
- 1942 » Jules Brunfaut (89), Belgisch architect
- 1953 » Magdalon Monsen (43), Noors voetballer
- 1958 » Raffaele Paolucci (66), Italiaans militair
- 1963 » Robert Schuman (77), Frans politicus
Over de familienaam Draaisma
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Draaisma.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Draaisma.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Draaisma (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door Robert.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I169.php : benaderd 5 januari 2026), "Bernardina Draaisma (1884-1937)".