(1) Hij is getrouwd met Doetje Roek.
25.TNZ-H-1930 Terneuzen huwelijksakten burgerlijke stand
ass="mi_values">etails aktedatum">>s"> ">ighlight">Draaisma
Zij zijn getrouwd op 20 maart 1930 te Terneuzen, Nederland, hij was toen 30 jaar oud.
Kind(eren):
(2) Hij is getrouwd met Ida Endstra.
/persoon_achternaam_t_0/Draaisma">Lammert Draaisma, arbeidertd>Hermanus Draaisma, koopman>eborenchternaam_t_0/Endstra">Johannes Endstra, arbeideraam_t_0/Johanna/q/persoon_tussenvoegsel_t_0/de/q/persoon_achternaam_t_0/Wolf">Johanna de Wolfbsp;
Zij zijn getrouwd op 21 februari 1921 te Groningen, Nederland, hij was toen 21 jaar oud.
Kind(eren):
Zwaantje Draaisma 1921-1924 Johanna Draaisma 1923-2013
Het echtpaar is gescheiden.
Notities over Lammert Draaisma
ingers.nl/personen/q/persoon_voornaam_t_0/Lammert/q/persoon_achternaam_t_0/Draaisma">Lammert Draaismahttp://www.allegroningers.nl/personen/q/persoon_voornaam_t_0/Hermanus/q/persoon_achternaam_t_0/Draaisma">Hermanus Draaisma
nbsp;e="text-align: left;" dir="ltr">
Tijdbalk Lammert Draaisma
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Afbeelding(en) Lammert Draaisma
Voorouders (en nakomelingen) van Lammert Draaisma
Lammert Draaisma
1899-1992 (1) 1930Doetje Roek
1899-1991
(2) 1921Ida Endstra
1900-1926
Verwantschap Lammert Draaisma
- Lammert Draaisma is de achter(x6)kleinzoon van Marten MARTENS Draaisma:
Bronnen
- van Buul Web Site, A.F. van Buul, Lammert Hermanus Draaisma, 5 februari 2016
Toegevoegd door een Smart Match te bevestigenStamboom op MyHeritage.com
Familiesite: van Buul Web Site
Stamboom: Stamboom van Buul (1937)7- (Niet openbaar)
- (Niet openbaar)
- (Niet openbaar)
- (Niet openbaar)
- Mathijsen Web Site, Erik Mathijsen, Lammert Draaisma, 5 februari 2016
Toegevoegd door een Smart Match te bevestigenStamboom op MyHeritage.com
Familiesite: Mathijsen Web Site
Stamboom: Joanne en Erik- (Niet openbaar)
Historische gebeurtenissen
Geboortedag 3 december 1899
- De temperatuur op 3 december 1899 lag rond de 7,9 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
- In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
- 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
- 17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
- 4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
- 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
- 27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
- 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
Trouwdag 21 februari 1921
- De temperatuur op 21 februari 1921 lag tussen -2,7 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 8,9 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
- In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
- 9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
- 14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
- 1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
- 29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
- 8 september » Eerste Miss America-verkiezing.
- 18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
Dag van overlijden 10 augustus 1992
- De temperatuur op 10 augustus 1992 lag tussen 13,8 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 25,9 mm neerslag gedurende 9,0 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
- Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
- In het jaar 1992: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 15,1 miljoen inwoners.
- 21 maart » VN Veiligheidsraad resolutie 743 wordt aangenomen waarmee de vredesmacht UNPROFOR in het leven wordt geroepen.
- 25 april » De Duitser Olaf Ludwig wint de 27ste editie van de Amstel Gold Race.
- 24 mei » In Thailand treedt de regering van generaal Suchinda Kraprayoon af.
- 28 juni » In Chili kunnen burgers voor het eerst in ruim twintig jaar weer op democratische wijze aan plaatselijke verkiezingen deelnemen.
- 29 juli » Met de aankomst van 21 vrachtwagens met levensmiddelen in de Bosnische hoofdstad Sarajevo is de lang geplande corridor over land vanaf de Kroatische kuststad Split geopend.
- 3 augustus » De Nederlandse atlete Ellen van Langen wint goud op de 800m op de Olympische Spelen in Barcelona.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1895 » Anna Freud, Oostenrijks-Brits psychoanalytica († 1982)
- 1897 » William Gropper, Amerikaans cartoonist en kunstenaar († 1977)
- 1898 » Asbjørn Halvorsen, Noors voetballer en voetbaltrainer († 1955)
- 1900 » Albert Hawke, 18 premier van West-Australië († 1986)
- 1900 » Richard Kuhn, Oostenrijks biochemicus († 1967)
- 1900 » Ulrich Inderbinen, Zwitsers berggids († 2004)
- 1991 » Ellen Braumüller (80), Duits atlete
- 1992 » Aribert Heim (78), Oostenrijks nazi-arts
- 1993 » Øystein Aarseth (25), Noors blackmetalartiest
- 1993 » David Rogers (57), Amerikaans countryzanger
- 1994 » Vladimir Melanin (60), Russisch biatleet
- 1995 » Gijs van Aardenne (65), Nederlands politicus
Over de familienaam Draaisma
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Draaisma.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Draaisma.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Draaisma (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Draaisma is opgesteld door Robert.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert, "Stamboom Draaisma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-draaisma/I1042.php : benaderd 5 januari 2026), "Lammert Draaisma (1899-1992)".