Stamboom Doppenberg » Judik van Meurs (1857-1940)

Persoonlijke gegevens Judik van Meurs 

  • Zij is geboren in het jaar 1857 in Heerewaarden gem. Maasdriel Gld.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1893.
    Gemeente = Utrecht
    Aktenummer = 1271
    Datum = 31-01-1893
    Archief locatie = Het Utrechts Archief
    Toegang = 481
    Inventarisnummer = 303
    Akte = Huwelijksakte
    Bruidegom = Aalt Gardenbroek
    Geboorteplaats bruidegom = Putten
    Weduwnaar van = Johanna Hermina Sara van Dordrecht
    Bruid = Judik van Meurs
    Geboorteplaats bruid = Heerewaarden
    Vader bruidegom = Hendrik Gardenbroek
    Moeder bruidegom = Maartje Doppenberg
    Vader bruid = Albertus Meurs
    Moeder bruid = Pieternella Sepers
  • (Akte overlijden) in het jaar 1940.
    Gemeente = Apeldoorn
    Soort akte = overlijden
    Archief locatie = Gelders Archief
    Aangiftedatum = 21-02-1940
    Overlijdensdatum = 19-02-1940
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 9705
    Aktenummer = 169
    Overledene = Meurs, van, Judik
    Geslacht = F
    Vader = Meurs, van, Albertus
    Moeder = Sepers, Pieternella
    Partner = Gardenbroek, Aalt
    elders overleden
  • Zij is overleden op 19 februari 1940 in Zutphen Gld, zij was toen 83 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 21 februari 1940.Bron 1
  • Een kind van Albartus van Meurs en Pittronella Sepers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 februari 2010.

Gezin van Judik van Meurs

Zij is getrouwd met Aalt Gardenbroek.

Zij zijn getrouwd op 31 januari 1893 te Utrecht, Utrecht, Nederland, zij was toen 36 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):



Tijdbalk Judik van Meurs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Judik van Meurs


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Apeldoorn
  2. Utrechts Archief - Burgelijke stand - Huwelijk gem. Utrecht

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 januari 1893 lag rond de 5,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
    • 11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
    • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
    • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • 16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
  • De temperatuur op 19 februari 1940 lag tussen -3,5 °C en 1,5 °C en was gemiddeld -1,2 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 4,9 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 11 juni » Tweede Wereldoorlog: Britse troepen bombarderen Genua en Turijn in Italië.
    • 25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
    • 10 juli » Begin van de slag om Engeland.
    • 27 juli » Bugs Bunny maakt zijn entree in de cartoon A Wild Hare
    • 28 oktober » Tweede Wereldoorlog: Invasie van Griekenland door Italië.
    • 7 december » Diergaarde Blijdorp in Rotterdam wordt officieel geopend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Meurs


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I3021.php : benaderd 30 december 2025), "Judik van Meurs (1857-1940)".