Stamboom Dobben » Hendrikus "Hent" Meijers (1889-1960)

Persoonlijke gegevens Hendrikus "Hent" Meijers 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Hendrikus "Hent" Meijers

Hij is getrouwd met Geertruida Jacoba Linders.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1918 te Ottersum, Limburg, Nederland, hij was toen 29 jaar oud. Zij waren respectievelijke 29 jaar en 26 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Gerardus Meijers  1919-1919

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus "Hent" Meijers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikus "Hent" Meijers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikus Meijers

Peter Meijers
1799-1860
Jacobus Beers
1808-1868
Helena Weber
1830-1872

Hendrikus Meijers
1889-1960

1918

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijk Hendrikus Meijers, WIE20450946
    2. Geboorte Hendrikus Meijers, WIE53626965

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 januari 1889 lag rond de 1,7 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
      • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
      • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
      • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
      • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
      • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
    • De temperatuur op 17 mei 1918 lag tussen 11,5 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Verheffing van de Apostolische prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat Nederlands-Borneo.
      • 17 juli » De Russische tsaar Nicolaas II en zijn gezin worden, na anderhalf jaar verbanning, op last van de nieuwe plaatselijke Sovjetleiders gefusilleerd in Jekaterinenburg.
      • 9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
      • 14 september » De Tsjecho-Slowaakse republiek benoemt Tomáš Masaryk tot zijn eerste president.
      • 17 oktober » Officiële stichting van Joegoslavië.
      • 1 december » Transsylvanië wordt verenigd met Roemenië
    • De temperatuur op 29 augustus 1960 lag tussen 11,2 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
      • 28 maart » Paus Johannes XXIII creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse aartsbisschop van Utrecht Bernardus Alfrink.
      • 21 april » Brasilia wordt officieel de hoofdstad van Brazilië.
      • 19 juni » Peñarol wint de eerste editie van de Copa Libertadores. In de finale over twee wedstrijden is de voetbalclub uit Uruguay te sterk voor het Paraguayaanse Olimpia Asunción.
      • 27 juni » Chemische synthese van chlorofyl door Robert Woodward.
      • 16 augustus » Cyprus wordt onafhankelijk van Groot-Brittannië.
      • 20 augustus » Senegal verlaat de Mali-federatie en wordt een zelfstandige staat.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Meijers

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meijers.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meijers.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meijers (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Dobben is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Cor Blommers, "Stamboom Dobben", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dobben/I7933.php : benaderd 11 maart 2026), "Hendrikus "Hent" Meijers (1889-1960)".