Geboorteakte Oostdongeradeel, 1882 Aangiftedatum 18 maart 1882, blad nr. 16 Hieltje Knol, geboren 16 maart 1882 Dochter van Machiel Knol en Henderika Felsema
De temperatuur op 16 maart 1882 lag rond de 14,6 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
Trouwdag 11 mei 1910
De temperatuur op 11 mei 1910 lag tussen 6,9 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
3 maart » In New York wordt de Rockefeller Foundation tot bevordering van de wetenschap opgericht.
15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
24 juni » Japan valt Korea binnen.
1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
20 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub Club Sport Marítimo.
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
Dag van overlijden 13 februari 1970
De temperatuur op 13 februari 1970 lag tussen -3,1 °C en 3,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (32%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
14 maart » De Japanse keizer Hirohito opent de wereldtentoonstelling in Osaka.
24 april » De eerste Chinese kunstmaan wordt gelanceerd.
25 april » De Belgische wielrenner Georges Pintens wint de vijfde editie van de Amstel Gold Race.
26 mei » De Toepolev 144 voert de eerste vlucht uit die sneller gaat dan Mach-2.
14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
12 december » De eerste strip van Jan, Jans en de kinderen verschijnt in de Libelle.
Dag van crematie 17 februari 1970
De temperatuur op 17 februari 1970 lag tussen -11,2 °C en 2,3 °C en was gemiddeld -4,3 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 8,3 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R. Dirks, "Stamboom Dirks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dirks/I1208.php : benaderd 31 december 2025), "Hieltje Knol (1882-1970)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.