De temperatuur op 20 mei 1920 lag tussen 6,4 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 6,8 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Nederland weigert keizer Wilhelm II uit te leveren.
25 maart » Begin van de Russisch-Poolse oorlog.
26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
5 december » In Griekenland roept een referendum koning Constantijn I terug op de troon.
Dag van overlijden 10 januari 1970
De temperatuur op 10 januari 1970 lag tussen 0,9 °C en 3,1 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
25 april » De Belgische wielrenner Georges Pintens wint de vijfde editie van de Amstel Gold Race.
17 augustus » In het Duitse Melz wordt een archeologische vondst gedaan, de stafdolken van Melz.
1 oktober » Het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Bilthoven neemt proeven met een vaccin tegen rodehond
4 oktober » Paus Paulus VI roept de Heiligen Theresia van Ávila (1515-1582) en Catharina van Siëna (1347-1380) uit tot eerste vrouwelijke kerkleraren.
11 november » Zendschip MV King David van Capital Radio strandt op de kust bij Noordwijk.
26 november » Begin van een tiendaagse reis van paus Paulus VI naar Azië en Oceanië. De paus maakt een tussenlanding in Teheran voor een ontmoeting met Sjah Mohammed Reza Pahlavi van Iran.
Dag van begraven 15 januari 1970
De temperatuur op 15 januari 1970 lag tussen 2,3 °C en 5,7 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 5,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: K. Dinkela, "Stamboom Dinkela", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dinkela/I1490.php : benaderd 2 maart 2026), "Saakje Brink (1899-1970)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.