Stamboom Dijst » Cornelis Fredericus Melchior Essenberg (1869-1943)

Persoonlijke gegevens Cornelis Fredericus Melchior Essenberg 

  • Hij is geboren op 6 januari 1869 in Amsterdam.Bron 1
    De aangifte is gedaan door zijn vader Jacobus Essenberg. Getuigen zijn Frederik Johannes Essenberg, timmerman, 36 jaar en David Stellemaker, zonder beroep, 66 jaar. beiden wonende te Amsterdam.
    Tijdstip: 18:30:00
  • Registratie van geboorte op 8 januari 1869.Bron 2
  • Beroep: in het jaar 1926 Timmerman.Bron 3
  • Hij is overleden op 13 maart 1943 in Amsterdam, hij was toen 74 jaar oud.Bron 1
    De aangifte is gedaan door Henricus Ostendorf, ondernemer, 35 jaar, wonende te Amsterdam.
    Tijdstip: 23:45:00
  • Registratie van overlijden op 15 maart 1943.Bron 4
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 juni 2013.

Gezin van Cornelis Fredericus Melchior Essenberg

Hij is getrouwd met Pietronella Engelbertha Watervoort.

Zij zijn getrouwd op 27 januari 1892 te Nieuwer-Amstel, hij was toen 23 jaar oud.Bron 5

Getuigen zijn Bernard Essenberg, broer van de bruidegom, stoffeerder, 27 jaar; Fredericus Essenberg, broer van de bruidegom, stoffeerder, 24 jaar; Harmanus van de Water, stiefvader van de bruid, werkman, 62 jaar; Willem Ludwig Herman Watervoort, broer van de bruid, machinist, 26 jaar. Fredericus Essenberg woont te Amsterdam, de overigen wonen te Nieuwer-Amstel.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Fredericus Melchior Essenberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Fredericus Melchior Essenberg

Cornelis Fredericus Melchior Essenberg
1869-1943

1892

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://www.familysearch.org/
  2. BS Amsterdam, 1-26
  3. Huwelijksakte zoon Christiaan Wilhelmus
  4. BS Amsterdam, 3-67, aktenummer 396
  5. BS Nieuwer-Amstel, aktenummer 12

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 januari 1869 lag rond de 8,8 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
  • De temperatuur op 27 januari 1892 lag rond de 3,4 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
    • 24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
    • 18 december » Wereldpremière van De notenkraker van Tsjaikovski in het Mariinskitheater te Sint-Petersburg.
  • De temperatuur op 13 maart 1943 lag tussen -0,6 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 5,1 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
    • 22 april » Albert Hofmann schrijft zijn eerste rapport over de hallucinogene eigenschappen van lsd.
    • 6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
    • 29 juli » NSB burgemeester Geert Bisschop van Schoonebeek wordt doodgeschoten door leden van het plaatselijk verzet.
    • 18 augustus » Nachtelijk bombardement op Peenemünde, uitgevoerd door de RAF onder de codenaam Operation Hydra.
    • 29 september » De Amerikaanse generaal Dwight D. Eisenhower en de Italiaanse maarschalk Pietro Badoglio ondertekenen een wapenstilstand op het Brits schip Nelson buiten de kust van Malta.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Essenberg


De publicatie Stamboom Dijst is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D. Dijst, "Stamboom Dijst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dijst/I541.php : benaderd 21 januari 2026), "Cornelis Fredericus Melchior Essenberg (1869-1943)".