Stamboom Dijst » Johannes Petrus Piet Elbersen (1860-1915)

Persoonlijke gegevens Johannes Petrus Piet Elbersen 

  • Hij is geboren op 28 januari 1860 in De Bilt.
    Getuige zijn Cornelis Verburgh, 56 jaar, gemeentebode en Charles Albert Feijlingen, 29 jaar, zonder beroep, beiden wonende te De Bilt.
    Tijdstip: 17:00:00
  • Registratie van geboorte op 30 januari 1860.Bron 1
  • Beroep: in het jaar 1883 Smid.Bron 2
  • Hij is overleden op 16 januari 1915 in Utrecht, hij was toen 54 jaar oud.
    De aangifte is gedaan door Gijsbertus Citteur, bediende, 27 jaar en Willem Frederik Hennevelt, bode, 51 jaar, beiden wonende te Utrecht.
    Tijdstip: 10:00:00
  • Registratie van overlijden op 18 januari 1915.Bron 3
  • Een kind van Jacobus Elbersen en Johanna van der Wielen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 oktober 2011.

Gezin van Johannes Petrus Piet Elbersen

(1) Hij is getrouwd met Cornelia Maria Lamberta Dijst.

Zij zijn getrouwd op 26 januari 1883 te De Bilt, hij was toen 22 jaar oud.Bron 4

Bij zijn huwelijk was hij milicien verlofganger van het eerste Regiment Vesting Artillerie. Getuigen zijn Jan Elbers, oom van de bruidegom, 59 jaar, tuinbaas; Hendrik Nennij (hij ondertekent met Nennie), 71 jaar, zonder beroep; Arie Marinus van Batenburg, 46 jaar, bloemist; Theodorus Hendriksen, 45 jaar, koopman; allen wonende te De Bilt.

Kind(eren):

  1. Gerrit Elbersen  1885-1957


(2) Hij is getrouwd met Hendrika Dittmar.

Zij zijn getrouwd op 2 juni 1910 te Zeist, hij was toen 50 jaar oud.Bron 5

Johannes Petrus Piet Elbersen is weduwnaar van Cornelia Maria Lamberta Dijst. Getuigen zijn ook Matthijs Gerrit van der Velden, 40 jaar, bloemist; Jacobus Franciscus Agterberg, 32 jaar, kleermaker; Johannes de Goede, 25 jaar, metaaldraaier, neef van de bruidegom; allen wonende te Zeist.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Petrus Piet Elbersen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Petrus Piet Elbersen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Petrus Piet Elbersen

Johannes Petrus Piet Elbersen
1860-1915

(1) 1883
(2) 1910

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS De Bilt, aktenummer: 8
  2. Huwelijksakte
  3. BS De Bilt, aktenummer 103
  4. BS De Bilt, aktenummer 1
  5. BS Zeist, aktenummer 38

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 januari 1860 lag rond de 1,6 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 2 juni 1910 lag tussen 10,7 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 11,7 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
    • 28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
    • 24 juni » Japan valt Korea binnen.
    • 5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
  • De temperatuur op 16 januari 1915 lag tussen 4,3 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 21,7 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
    • 14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
    • 5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
    • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Elbersen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Elbersen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Elbersen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Elbersen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dijst is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D. Dijst, "Stamboom Dijst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dijst/I536.php : benaderd 18 februari 2026), "Johannes Petrus Piet Elbersen (1860-1915)".