Stamboom Dijkman » Hermannus Johannes Dijkman (1909-)

Persoonlijke gegevens Hermannus Johannes Dijkman 


Gezin van Hermannus Johannes Dijkman

Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd op 24 mei 1941 te Epe, hij was toen 31 jaar oud.Bron 1


Notities over Hermannus Johannes Dijkman

Woonde, waarschijnlijk vanaf zijn huwelijk op het adres Geerstraat 19 te Vaassen (gegevens Gemeente Epe uit 1976 betreffende stamboom fam. Dijkman in gemeente Epe; gegevens in bezit van j m b dijkman). Het huis is afgebroken toen ter plaatse een afrit van de A50 werd gemaakt rond 1990 (?).
Zijn oudste dochter is de later naar Nieuw Zeeland (Christchurch) geëmigreerde Willemina Dijkman.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermannus Johannes Dijkman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hermannus Johannes Dijkman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hermannus Johannes Dijkman

Hermannus Johannes Dijkman
1909-????

1941
(Niet openbaar)

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 september 1909 lag tussen 8,8 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
      • 31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
      • 25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
      • 27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
      • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
    • De temperatuur op 24 mei 1941 lag tussen 7,3 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 4 februari » Roy Plunkett maakt – middels een octrooi-aanvraag – zijn uitvinding van het teflon wereldkundig.
      • 6 mei » Vjatsjeslav Molotov wordt als voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen (premier) van de Sovjet-Unie vervangen door Jozef Stalin.
      • 1 juni » Farhud - Pogrom in Bagdad, gericht tegen de Joden.
      • 5 juli » Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandse gebieden Seyss-Inquart ontbindt – op de NSB na – alle politieke partijen in Nederland.
      • 3 oktober » De eerste spuitbussen op drijfgas komen op de markt, in de VS.
      • 28 november » Eerste van de vier historische ontmoetingen tussen de Mufti van Jeruzalem, Amin al-Hoesseini en Adolf Hitler.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1907 » Gene Autrey, Amerikaans countryzanger en acteur († 1998)
    • 1908 » Eddie Tolan, Amerikaans atleet († 1967)
    • 1910 » Virginia Bruce, Amerikaans actrice en zangeres († 1982)
    • 1911 » Charles Court, 21 premier van West-Australië († 2007)
    • 1912 » Michelangelo Antonioni, Italiaans filmregisseur, schrijver en kunstschilder († 2007)
    • 1913 » Carel Beke, Nederlands kinderboekenschrijver († 2007)

    Over de familienaam Dijkman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkman (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Dijkman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jan Dijkman, "Stamboom Dijkman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dijkman/I389.php : benaderd 27 februari 2026), "Hermannus Johannes Dijkman (1909-)".