2 februari » De Brit Alexander Selkirk wordt gered na een schipbreuk en een jarenlang verblijf op een onbewoond eiland. Zijn verhaal is de inspiratie voor het boek Robinson Crusoe van Daniel Defoe.
11 september » Slag bij Malplaquet: Belangrijke slag in de Spaanse Successieoorlog waarbij Nederlandse troepen zware verliezen incasseerden.
15 december » Franse troepen nemen Rome opnieuw in en bezetten het koninkrijk Napels.
Doopdag 4 juli 1710
De temperatuur op 4 juli 1710 lag rond de 15,0 °C. Bron: KNMI
2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
Dag van begraven 7 februari 1788
De temperatuur op 7 februari 1788 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Willem Dijkhuizen, "Stamboom Dijkhuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dijkhuizen/I503405.php : benaderd 26 januari 2026), "Leentje Rog (1709-1788)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.