Stamboom Dicker » Johannes Bernardus "Jan" van Uem (1890-1961)

Persoonlijke gegevens Johannes Bernardus "Jan" van Uem 


Gezin van Johannes Bernardus "Jan" van Uem

Hij is getrouwd met Maria Wilhelmina Witjes.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1920 te Bergh, hij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


Notities over Johannes Bernardus "Jan" van Uem

Deze Jan van Uem was veldwachter in Zevenaar.

Uit ; wat de oorlog bracht over Zevenaar Door ; Isfridus de Groot ord.praem.;

10 november 1939 ’s avonds was de spanning zeer hoog gestegen. Die nacht zou de vijand komen. De Duitsers zouden 11 november [dag van de wapenstilstand in 1918] te baat nemen
om hun eer te herstellen zei men.
[uit officiele gegevens blijkt inderdaad dat Hitler van plan was 11-11-39 Nederland en Belgie
binnen te vallen, maar dit werd uitgesteld vanwege de slechte weerberichten.
Op het eind van de Didamseweg welke op de Babberichseweg uitkomt werd een versperring aangelegd.
Dit werk werd verricht door burgers onder leiding van gemeente veldwachter van Uem.
Die versperring kreeg de naam Oswald linie, naar de veldwachter Oswald Scholten.

Uit ; heemkundekring rijnwaarden. Jodenvervolgingen in Tolkamer [oa slagersbedrijf Northeimer];

Op 7 juli 1942 zond loco-burgemeester Hendriks aan 'die Zentralstelle fur Jüdische Auswanderung' te Amsterdam een lijst van in de gemeente 'wohnhafte Jüdische Personen'. Het betrof uiteraard het gezin van David Northeimer. Twee dagen later vroeg hijaan de Procureur-Generaal te Arnhem of de beide fietsen van Northeimer niet terug gegeven konden worden gegeven aan M.A. van Schaik, die met instemming van de Duitsers als waarnemer van het bedrijf van Northeimer optrad. Maar daartoe was procureur De Rijke niet bereid. Het slagersbedrijf van Northeimer was niet 'geariseerd' en dus bleven het Joodse fietsen en die behoorden aan het verkeer te worden onttrokken. Tien dagen later werden de in beslag genomen fietsen ter beschikking gesteld van deDuitse Wehrmacht. Veldwachter Van Uum uit Zevenaar werd belast met de inlevering van de in de regio ingepikte fietsen. Hij moest er mee naar Garage Aalbers in Oosterbeek, waar de Duitse autoriteiten, tot zijn grote ergernis, niet eens de moeite namenhem een bewijs van ontvangst mee te geven.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Bernardus "Jan" van Uem?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Bernardus "Jan" van Uem

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 januari 1890 lag rond de 3,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
    • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
  • De temperatuur op 20 mei 1920 lag tussen 6,4 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 6,8 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
    • 8 juni » Oprichting van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland.
    • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
    • 28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
    • 5 december » In Griekenland roept een referendum koning Constantijn I terug op de troon.
    • 16 december » Een aardbeving in Kansu in China (8,5 op de schaal van Richter) eist 180.000 levens.
  • De temperatuur op 1 december 1961 lag tussen 6,9 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 33,8 mm neerslag gedurende 20,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Basutoland wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Maseru, het Bisdom Leribe en het nieuwe Bisdom Qacha's Nek.
    • 17 april » Mislukte invasie in de Varkensbaai (Cuba).
    • 5 mei » Alan Shepard wordt gelanceerd aan boord van de Mercury MR-3, en is daarmee de tweede mens en tevens de eerste Amerikaan in de ruimte.
    • 24 mei » Cyprus wordt lid van de Raad van Europa.
    • 30 oktober » De grootste ontploffing aller tijden. Genaamd de Tsar Bomba. De bom werd tot ontploffing gebracht om 11.32 uur Moskouse tijd.
    • 8 december » Heroprichting van het Bisdom Antwerpen in België, dat eerder bestond van 1559 tot 1801. De naam van het Aartsbisdom Mechelen wordt gewijzigd in Mechelen-Brussel.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Uem

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Uem.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Uem.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Uem (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dicker is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Dicker, "Stamboom Dicker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dicker/I4120.php : benaderd 2 oktober 2026), "Johannes Bernardus "Jan" van Uem (1890-1961)".