Stamboom Dicker » Hans Klazen Bloem (1771-1862)

Persoonlijke gegevens Hans Klazen Bloem 


Gezin van Hans Klazen Bloem

Hij is getrouwd met Elisabeth Jelles Delstra.

Zij zijn getrouwd op 7 september 1800 te Wolvega, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Klaas Hanzes Bloem  1808-1891 


Notities over Hans Klazen Bloem

Hij is geboren op 6 augustus 1771 in Oldelamer.
Vermelding.
Weststellingwerf, huwelijken 1800
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 7 september 1800 in Wolvega
Bruidegom: Hans Klasen afkomstig van Nijelamer
Bruid: Elisabeth Jelles afkomstig van Sintjohannega

Gestandaardiseerde namen:
Bruidegom: HANS KLASES
Bruid: LIJSBET JELLES

Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken(DTBL)
Trouwregister Hervormde gemeente Wolvega Sonnega Nijelamer Nijeholtwolde
1687-1811
Inventarisnr.: DTB 778
Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar
Vermelding.
Weststellingwerf, dopen, geboortejaar 1771, doopjaar 1771
Geboren op 6 augustus 1771 in Oldelamer
Gedoopt op 11 augustus 1771 in Oldelamer en Oldetrijne
Dopeling: Hans
Vader: Klaas Klaasen Botjes
Moeder: Griettie Jannis

Gestandaardiseerde namen:
Dopeling: HANS of HANSKE
Vader: KLAAS KLASES .....
Moeder: GRIETJE JOHANNES
..... = naam, patroniem of familienaam komt niet voor in de Thesaurus

Bron:
Herv. gem. Oldelamer en Oldetrijne, doop 1727-1811
Inventarisnr. : DTB 773

Wijzigingsdatum: 19-12-2005
Hij is overleden op 22 september 1862 in Weststellingerwerf, hij was toen 91 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hans Klazen Bloem?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hans Klazen Bloem

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hans Klazen Bloem


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 september 1800 lag rond de 15,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
      • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
      • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
      • 28 maart » Het Iers parlement tekent de Act of Union waarin akkoord gegaan wordt met een vereniging met Groot-Brittannië.
      • 30 augustus » Gabriel Prosser, een zwarte slaaf uit Virginia, beraamt een opstand op de plantage waar hij werkt, maar hij wordt opgepakt en later opgehangen.
      • 20 oktober » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal, de Spaanse aartsbisschop van Sevilla Luis Maria de Borbón (23), zoon van kardinaal Luis Antonio Jaime de Borbón.
      • 17 november » De Verenigde Staten hebben hun nieuwe federale hoofdstad in gebruik genomen: Washington D.C., aan de oever van de rivier de Potomac.
    • De temperatuur op 22 september 1862 lag rond de 14,4 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
      • 5 mei » Slag bij Puebla, Mexico verslaat de Fransen. Deze overwinning wordt elk jaar gevierd onder de naam Cinco de mayo.
      • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
      • 27 juni » Slag bij Gaines'Mill tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning en redding van Richmond.
      • 10 juli » Canonisatie van de HH. Paulus Miki en gezellen ("de 26 martelaren van Nagasaki").
      • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bloem

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bloem.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bloem.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bloem (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Dicker is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ton Dicker, "Stamboom Dicker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dicker/I338.php : benaderd 26 december 2025), "Hans Klazen Bloem (1771-1862)".