13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
25 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. FC Tatran Prešov onder de naam ETVE Prešov (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület).
29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
22 juni » Spaans-Amerikaanse Oorlog: Amerikaanse mariniers landen op Cuba.
26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
Dag van overlijden 1 april 1985
De temperatuur op 1 april 1985 lag tussen 8,2 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 6,8 mm neerslag gedurende 6,4 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
3 februari » Desmond Tutu wordt geïnstalleerd als eerste zwarte bisschop van Zuid-Afrika.
25 april » De verlenging van de Rotterdamse metro naar Spijkenisse wordt geopend.
1 mei » In Brussel blazen de Cellulles Communistes Combattantes (CCC) een auto op: twee brandweermannen komen om het leven.
25 juli » Acteur Rock Hudson maakt bekend dat hij aan aids lijdt.
6 augustus » Matt Biondi scherpt in Mission Viejo tot twee keer toe het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan: eerst tot 49,24, dan tot 48,95. Het oude record (49,36) stond sinds 3 april 1981 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Rowdy Gaines.
20 oktober » In het vijftiende seizoen van het bestaan behaalt FC Utrecht de eerste overwinning op AFC Ajax. In Stadion Galgenwaard wordt het 1-0 door een doelpunt van John van Loen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ad Devriesere, "Stamboom Devriesere", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-devriesere/I360.php : benaderd 27 september 2026), "Martinus DAMEN (1898-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.