Stamboom Derikx - Hendriks » Magdalena "Helena" Verhagen (-1826)

Persoonlijke gegevens Magdalena "Helena" Verhagen 


Gezin van Magdalena "Helena" Verhagen

Zij is getrouwd met Antonius Verhagen.

Toestemming voor het huwelijk is 27 augustus 1808 verkregen te Schijndel, Noord-Brabant, Nederland.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 11 september 1808 te Schijndel, Noord-Brabant, Nederland.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Magdalena "Helena" Verhagen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. https://www.derikx.com/humo-gen/family.php?database=humo_&id=F1492104985&main_person=I2421
  2. https://www.derikx.com/humo-gen/family.php?database=humo_&id=F1492104984&main_person=I2414

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 mei 1826 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt regen donder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verhagen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Verhagen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Verhagen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Verhagen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bertho Derikx, "Stamboom Derikx - Hendriks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-derikx/I2421.php : benaderd 17 januari 2026), "Magdalena "Helena" Verhagen (-1826)".