Stamboom Derikx - Hendriks » Maria Petrus van Oirschot (1770-1800)

Persoonlijke gegevens Maria Petrus van Oirschot 


Gezin van Maria Petrus van Oirschot

Zij is getrouwd met Antonius Antonius van de Sande.

Toestemming voor het huwelijk is 24 januari 1789 verkregen te Boxtel, Noord-Brabant, Nederland.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 februari 1789 te Boxtel, Noord-Brabant, Nederland.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 8 februari 1789 te Boxtel, Noord-Brabant, Nederland.Bron 2


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Petrus van Oirschot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Petrus van Oirschot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://www.derikx.com/humo-gen/family.php?database=humo_&id=F1643462972&main_person=I2024
  2. https://www.derikx.com/humo-gen/family.php?database=humo_&id=F1643462972&main_person=I6199

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:
  • Meijer Stamboom, één auteur heeft bevestigd dat het om dezelfde persoon gaat

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 oktober 1770 lag rond de 15,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord ten westen. Typering van het weer: zeer betrokken mottig. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
    • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
    • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
    • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
    • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
  • De temperatuur op 8 februari 1789 lag rond de 3,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 5 mei » Het Cahier de doléances wordt aangeboden aan de Franse Staten-Generaal, waarmee de Franse Revolutie begint
    • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
    • 18 juni » Keizer Jozef II schaft de Blijde Inkomst van Brabant af en geeft daarmee aanleiding tot de Brabantse Omwenteling.
    • 3 augustus » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
    • 27 oktober » Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
  • De temperatuur op 31 mei 1800 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
    • 14 maart » James Bogardus, Amerikaans uitvinder en architect († 1874)
    • 14 maart » Kardinaal Chiaramonti wordt in Venetië gekozen tot Paus Pius VII.
    • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
    • 20 oktober » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal, de Spaanse aartsbisschop van Sevilla Luis Maria de Borbón (23), zoon van kardinaal Luis Antonio Jaime de Borbón.
    • 3 december » De slag bij Hohenlinden, Napoleon verslaat opnieuw de Oostenrijkers.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Oirschot


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bertho Derikx, "Stamboom Derikx - Hendriks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-derikx/I2024.php : benaderd 23 februari 2026), "Maria Petrus van Oirschot (1770-1800)".