Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof » Willem Luinge (1854-1942)

Persoonlijke gegevens Willem Luinge 

  • Hij is geboren op 27 mei 1854 in Lieveren gem. Roden.
    Kind: Willem Luinge
    Geslacht: Man
    Geboortedatum: zaterdag 27 mei 1854
    Vader: Jan Alberts Luinge
    Geslacht: Man
    Leeftijd: 44
    Beroep: Landbouwer
    Moeder: Wilhelmina Willems Ananias
    Geslacht: Vrouw
    Beroep: zonder
    Gebeurtenis: Geboorte
    Plaats: Lieveren (Roden)
    Documenttype: BS Geboorte
    Erfgoedinstelling: Drents ArchiefDrents Archief
    Plaats instelling: Assen
    Collectiegebied: Drenthe
    Archief: 0165.021
    Registratienummer: 1854
    Documentnummer: 25
    Registratiedatum: 29 mei 1854
    Plaats: Roden
    AkteSoort: Geboorte
  • Beroep: Politieagent.
  • Hij is overleden op 6 maart 1942 in Hilversum, hij was toen 87 jaar oud.
    Overledene: Willem Luinge
    Geslacht: Man
    Geboorteplaats: Roden
    Leeftijd: 87
    Vader: Jan Alberts Luinge
    Geslacht: Man
    Moeder: Wilhelmina Willems Ananias
    Geslacht: Vrouw
    Relatie: Margje Boesenkool
    Relatiesoort: Echtgenoot
    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: vrijdag 6 maart 1942
    Plaats: Hilversum
    Documenttype: BS Overlijden
    Erfgoedinstelling: Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
    Plaats instelling: Haarlem
    Collectiegebied: Noord-Holland
    Documentnummer: 184
    Registratiedatum: 9 maart 1942
    Plaats: Hilversum
    Opmerking: Weduwnaar van Aaltien Lunshof.
  • Een kind van Jan Alberts Luinge en Wilhelmina Willems Ananias
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 juni 2013.

Gezin van Willem Luinge

(1) Hij is getrouwd met Aaltien Lunshof.

Zij zijn getrouwd op 1 juni 1887 te Assen, hij was toen 33 jaar oud.Bron 1

Bruidegom: Willem Luinge
Geslacht: Man
Geboorteplaats: Roden
Leeftijd: 33
Woonplaats: Deventer
Beroep: politieagent
Vader bruidegom: Jan Alberts Luinge
Geslacht: Man
Moeder bruidegom: Wilhelmina Willems Ananias
Geslacht: Vrouw
Beroep: zonder
Bruid: Aaltien Lunshof
Geslacht: Vrouw
Geboorteplaats: Assen
Leeftijd: 30
Beroep: Dienstmeid
Vader bruid: Jan Lunshof
Geslacht: Man
Beroep: Koopman
Moeder bruid: Hendrika Mennega
Geslacht: Vrouw
Gebeurtenis: Huwelijk
Datum: woensdag 1 juni 1887
Plaats: Assen
Documenttype: BS Huwelijk
Erfgoedinstelling: Drents ArchiefDrents Archief
Plaats instelling: Assen
Collectiegebied: Drenthe
Archief: 0166.002
Registratienummer: 1887
Documentnummer: 36
Registratiedatum: 1 juni 1887
Plaats: Assen
AkteSoort: Huwelijk
Opmerking: vader bruidegom overleden; moeder bruid overleden

(2) Hij is getrouwd met Margje Boesenkool.

Zij zijn getrouwd


Notities over Willem Luinge

Opmerking:
Weduwnaar van Aaltien Lunshof.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Luinge?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Luinge

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Luinge

Albert Luinge
1757-1836

Willem Luinge
1854-1942

(1) 1887
(2) 

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Akte 36

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 mei 1854 lag rond de 14,2 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
      • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
      • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
      • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
      • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
      • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
    • De temperatuur op 1 juni 1887 lag rond de 20,1 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 49%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
      • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
      • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
      • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
      • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
      • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • De temperatuur op 6 maart 1942 lag tussen -8,5 °C en -4,8 °C en was gemiddeld -6,7 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Manilla, de hoofdstad van de Filipijnen, wordt door Japan bezet.
      • 15 februari » Rond half vijf 's ochtends liep Hr. Ms. Van Ghent, door een navigatiefout, aan de grond in Stolze-straat op het kustrif van het eiland Bamidjo.
      • 8 maart » De Nederlandse mijnenveger Jan van Amstel tot zinken gebracht door een Japanse torpedobootjager.
      • 8 maart » De Nederlandse strijdkrachten geven zich over; Nederlands-Indië wordt door Japan bezet.
      • 6 juli » Anne Frank en de rest van haar familie duiken onder op de zolder van haar vaders kantoor in Amsterdam.
      • 28 november » Door een brand in de nachtclub Cocoanut Grove in Boston komen 491 mensen om.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Luinge

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Luinge.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Luinge.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Luinge (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jaap Deelstra, "Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-deelstra/I9322.php : benaderd 9 januari 2026), "Willem Luinge (1854-1942)".