Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof » Gerrit Jan van den Bos (1841-1903)

Persoonlijke gegevens Gerrit Jan van den Bos 

  • Hij is geboren op 28 mei 1841 in Zwolle.
  • Registratie van geboorte op 29 mei 1841.Bron 1
  • Hij is overleden op 28 mei 1903 in Arnhem, hij was toen 62 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8073
    Gemeente: Arnhem
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 421
    Aangiftedatum: 29-05-1903
    Overledene Gerrit Jan van den Bos
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 28-05-1903
    Overlijdensplaats: Arnhem
    Vader Derk Jan van den Bos
    Moeder Geertruid Schuurman
    Partner Mendiena Mensens
    Relatie: echtgenoot
    Nadere informatie geboortepl: Zwolle; oud 62 jaar; beroep overl.: letterzetter; beroep vader: touwslager; beroep moeder: geen beroep vermeld
  • Een kind van Derk Jan van den Bos en Geertruid Schuurman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 januari 2023.

Gezin van Gerrit Jan van den Bos

Hij is getrouwd met Mensiena Mensens.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1868 te Arnhem, hij was toen 26 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 163
Gemeente: Arnhem
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 92
Datum: 20-05-1868
Bruidegom Gerrit Jan van den Bos
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Zwolle
Bruid Mensiena Mensens
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Groningen
Vader bruidegom Derk Jan van den Bos
Moeder bruidegom Geertruid Schuurman
Vader bruid Edmond Mensens
Moeder bruid Margien Pothoff
Nadere informatie beroep Bg.: letterzetter; beroep Bd.: zonder beroep; beroep vader Bg.: lijndraaijer; beroep moeder Bg.: zonder beroep; beroep vader Bd.: lettergieter; beroep moeder Bd.: zonder beroep

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Jan van den Bos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Jan van den Bos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Jan van den Bos

Gerrit Jan van den Bos
1841-1903

1868

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Akte 246 gem. Zwolle
    2. Akte nr. 92

    Historische gebeurtenissen

    • Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
      • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
      • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
      • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Batavia in Nederlands-Indië.
      • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
      • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
    • De temperatuur op 20 mei 1868 lag rond de 29,3 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 29%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
      • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
      • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
      • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
    • De temperatuur op 28 mei 1903 lag tussen 11,7 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (57%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
      • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
      • 27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
      • 16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
      • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
      • 15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van den Bos


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jaap Deelstra, "Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-deelstra/I8806.php : benaderd 20 januari 2026), "Gerrit Jan van den Bos (1841-1903)".