Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof » Lubbert Jans Bos (1774-1855)

Persoonlijke gegevens Lubbert Jans Bos 

  • Hij is geboren op 1 november 1774 in Wanneperveen.
    Lubbert Bos is geboren omstreeks 1774, zoon van Jan Bos en Femmigje Jans.
  • Beroep: visser.
  • Hij is overleden op 5 juli 1855 in Wilsum(Ov), hij was toen 80 jaar oud.
    Lubbert is overleden op 05-07-1855 in Wilsum, Overijssel,ongeveer 81 jaar oud.
  • Een kind van Jan Bos en Fennigje Jans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 april 2022.

Gezin van Lubbert Jans Bos

Hij is getrouwd met Helena Wolters.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Jan Lubberts Bos  1801-1806
  2. Wolter Lubberts Bos  1803-1817
  3. Jan Lubberts Bos  1809-1811
  4. Femmigje Bos  1812-1846 
  5. Hilligje Bos  1816-1816
  6. Wolter Bos  1816-????
  7. Hilligje Bos  1820-1890


Notities over Lubbert Jans Bos

Van beroep: visser.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lubbert Jans Bos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lubbert Jans Bos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lubbert Jans Bos

Lubbert Jans Bos
1774-1855


Helena Wolters
± 1778-1860

Femmigje Bos
1812-1846
Hilligje Bos
1816-1816
Wolter Bos
1816-????
Hilligje Bos
1820-1890

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 november 1774 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: geheel betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 5 juli 1855 lag rond de 13,0 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
    • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
    • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
    • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
    • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bos (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jaap Deelstra, "Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-deelstra/I5843.php : benaderd 10 januari 2026), "Lubbert Jans Bos (1774-1855)".