Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof » Roelof Veldman (1852-1935)

Persoonlijke gegevens Roelof Veldman 

  • Hij is geboren op 28 juli 1852 in Noord (Hoogeveen).
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0165.014
    Inventarisnr: 1852
    Gemeente: Hoogeveen
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 143
    Aangiftedatum: 29-07-1852
    Kind Roelof Veldman
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 28-07-1852
    Geboorteplaats: Noord (Hoogeveen)
    Vader Klaas Everts Veldman
    Moeder Roelofje Everts
    Nadere informatie beroep vader: schipper; leeftijd vader: 42; beroep moeder: zonder
  • Beroep: brugwachter.
  • Hij is overleden op 10 oktober 1935 in Hoogeveen, hij was toen 83 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0167.014
    Inventarisnr: 1935
    Gemeente: Hoogeveen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 148
    Aangiftedatum: 11-10-1935
    Overledene Roelof Veldman
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 10-10-1935
    Overlijdensplaats: Hoogeveen
    Vader Klaas Everts Veldman
    Moeder Roelofje Everts
    Partner Femia van Aalderen
    Relatie: echtgenoot
  • Een kind van Klaas Evert Veldman en Roelofje Everts
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 mei 2012.

Gezin van Roelof Veldman

Hij is getrouwd met Femia van Aalderen.

Zij zijn getrouwd op 17 september 1881 te Hoogeveen, hij was toen 29 jaar oud.Bron 1

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Drents Archief
Algemeen Toegangnr: 0166.014
Inventarisnr: 1881
Gemeente: Hoogeveen
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 100
Datum: 17-09-1881
Bruidegom Roelof Veldman
Geboorteplaats: Hoogeveen
Bruid Femia van Aalderen
Geboorteplaats: Hoogeveen
Vader bruidegom Klaas Everts Veldman
Moeder bruidegom Roelofje Everts
Vader bruid Hermannus van Aalderen
Moeder bruid Roelofje ten Brink
Nadere informatie bruidegom: 29 jaar.; bruid: 25 jaar.

Kind(eren):

  1. Klaas Veldman  1882-???? 
  2. Roelofje Veldman  1884-???? 
  3. Hermannus Veldman  1886-????
  4. Rolina Veldman  1888-????
  5. Aaltje Veldman  1890-????
  6. Femia Veldman  1893-????
  7. Albert Veldman  1899-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelof Veldman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelof Veldman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelof Veldman

Roelof Veldman
1852-1935

1881
Klaas Veldman
1882-????
Femia Veldman
1893-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Akte nr. 100

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 juli 1852 lag rond de 21,6 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Nederland wordt de postzegel ingevoerd. (Zie ook: Eerste postzegelemissie Nederland)
    • 17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
    • 21 februari » Oprichting van de Vereeniging ten behoeve der Arbeidersklasse te Amsterdam, de eerste woningbouwvereniging van Nederland
    • 20 maart » Het boek De hut van Oom Tom van Harriet Beecher Stowe wordt gepubliceerd.
    • 1 juli » Het Haarlemmermeer valt droog.
    • 2 december » Napoleon III wordt keizer van Frankrijk.
  • De temperatuur op 17 september 1881 lag rond de 17,3 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
    • 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
  • De temperatuur op 10 oktober 1935 lag tussen 8,7 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 18,4 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
    • 21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
    • 1 mei » De dorpen Soetermeer en Zegwaard fuseren als gemeente Zoetermeer.
    • 2 juni » Oprichting van het Dansk Håndbold Forbund.
    • 12 juni » Bolivia en Paraguay komen een wapenstilstand overeen, waardoor de Chaco-oorlog wordt beëindigd.
    • 12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veldman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veldman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veldman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veldman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jaap Deelstra, "Stamboom Deelstra, Balk, Van den Bos en Kamphof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-deelstra/I5547.php : benaderd 8 januari 2026), "Roelof Veldman (1852-1935)".