Stamboom De Weger-Dahmen » Hendrik Jan Jansen Wonnink (1747-1807)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jan Jansen Wonnink 

  • Hij is geboren op 18 januari 1747 in Lochem.Bron 1
    DTB Dopen met Hendrik Jan Jansen Wonnink

    Kind Hendrik Jan Jansen Wonnink
    Kind Hendrik Jan Wonnink,Jansen
    Vader Jan Wonnink
    Moeder Berentjen Naaldenberg
    Gebeurtenis Doop
    Datum 18-01-1747
    Gebeurtenisplaats Lochem
    Documenttype DTB Dopen
    Erfgoedinstelling Gelders Archief
    Plaats instelling Arnhem
    Collectiegebied Gelderland
    Archief 0176
    Registratienummer 1071
    Aktenummer 201
    Registratiedatum 18-01-1747
    Akteplaats Lochem
    Collectie Lochem
    Boek Lochem
  • Hij is overleden op 18 februari 1807 in Lochem, hij was toen 60 jaar oud.
  • Een kind van Jan Wonnink en Berendje Naaldenberg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 maart 2024.

Gezin van Hendrik Jan Jansen Wonnink

Hij is getrouwd met Eefse (Eesje Elsje) Garrijtsd Moegesomp.

Zij zijn getrouwd op 18 juni 1780 te Lochem, hij was toen 33 jaar oud.Bron 2

DTB Trouwen met Garrit Moegesomp

Vader Garrit Moegesomp
Vader Jan Wonnink
Bruidegom/bruid Eefse Moegesomp
Bruidegom/bruid Hendrik Jan Wonnink
Gebeurtenis Trouwen
Datum 18-06-1780
Gebeurtenisplaats Lochem
Documenttype DTB Trouwen
Erfgoedinstelling Gelders Archief
Plaats instelling Arnhem
Collectiegebied Gelderland
Archief 0176
Registratienummer 1075
Aktenummer 181
Registratiedatum 18-06-1780
Akteplaats Lochem
Collectie Lochem
Boek Lochem

Kind(eren):

  1. Janna Wonnink  -1822
  2. Teune Wonnink  -1861

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jan Jansen Wonnink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Jan Jansen Wonnink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Erfgoedinstelling Gelders Archief
  2. Gelders Archief

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 februari 1807 lag rond de 3,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1807: Bron: Wikipedia
    • 12 januari » Leidse buskruitramp.
    • 25 juni » Het Franse keizerrijk van Napoleon Bonaparte sluit vrede met Pruisen en Rusland in de Vrede van Tilsit.
    • 17 december » Napoleon Bonaparte tekent het decreet van Milaan dat alle handel met het Verenigd Koninkrijk verbiedt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wonnink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wonnink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wonnink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wonnink (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Edith de Weger-Dahmen, "Stamboom De Weger-Dahmen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-weger/I6297.php : benaderd 27 januari 2026), "Hendrik Jan Jansen Wonnink (1747-1807)".