Stamboom De Weger-Dahmen » Jan Assink (-1882)

Persoonlijke gegevens Jan Assink 

  • Hij is geboren in Markelo.
  • Hij werd gedoopt.
  • Hij is gedoopt.
  • Hij is overleden op 25 december 1882 in Markelo.
    BS Overlijden met Jan Assink

    Overledene Jan Assink
    Beroep Landbouwer
    Geboorteplaats Markelo
    Geslacht Man
    Leeftijd 85
    Vader Harmen Assink
    Moeder Jenneken Schol
    Partner Jenneken Zandvoort
    Gebeurtenis Overlijden
    Datum 25-12-1882
    Gebeurtenisplaats Elsen (Markelo)
    Documenttype BS Overlijden
    Erfgoedinstelling Collectie Overijssel
    Plaats instelling Zwolle
    Collectiegebied Overijssel
    Archief 0123
    Registratienummer 9293
    Aktenummer 75
    Registratiedatum 26-12-1882
    Akteplaats Markelo
    Collectie Burgerlijke Stand in Overijssel
    Boek Markelo, registers van overlijdens
  • Een kind van Harmen Assink en Jenneken Scholmans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 januari 2023.

Gezin van Jan Assink

Hij is getrouwd met Jenneken Zandvoort op de Mösker.

Zij zijn getrouwd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Assink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 december 1882 lag rond de 1,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Assink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Assink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Assink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Assink (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Edith de Weger-Dahmen, "Stamboom De Weger-Dahmen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-weger/I6254.php : benaderd 15 januari 2026), "Jan Assink (-1882)".