Stamboom De Weger-Dahmen » Jan Klaren (1873-1964)

Persoonlijke gegevens Jan Klaren 


Gezin van Jan Klaren

Hij is getrouwd met Antje de Weger.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1913 te Oostellingwerf Oosterwolde, hij was toen 39 jaar oud.Bron 3

BS Huwelijk met Jan Klaren

Bruidegom Jan Klaren
Geboorteplaats Oudehaske
Leeftijd 39 jaar
Bruid Antje de Weger
Geboorteplaats Oosterwolde
Leeftijd 32 jaar
Vader van de bruidegom Jan Wolters Klaren
Moeder van de bruidegom Geeske Jacobs Raadsveld
Vader van de bruid Wytze Ages de Weger
Moeder van de bruid Maartje Klazes de Boer
Gebeurtenis Huwelijk
Datum 06-06-1913
Gebeurtenisplaats Ooststellingwerf
Documenttype BS Huwelijk
Erfgoedinstelling AlleFriezen
Plaats instelling Leeuwarden
Collectiegebied Friesland
Archief 30-27
Registratienummer 2053
Aktenummer 0058
Registratiedatum 06-06-1913
Akteplaats Ooststellingwerf
Collectie Archiefnaam: Burgerlijke Stand Ooststellingwerf - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2053, Periode: 1913
Boek Huwelijksregister 1913

Kind(eren):

  1. Geeske Klaren  1915-

Het echtpaar is in 1915 gescheiden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Klaren?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Klaren

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Klaren


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Koopman
    2. .
    3. akte 58/1913 Rijksarchief Leeuwarden toegangsnr. 30-27 inventarisnr. 2053

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 oktober 1873 lag rond de 7,8 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 22 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
      • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
      • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
      • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
      • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
      • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • De temperatuur op 6 juni 1913 lag tussen 10,3 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 2,0 mm neerslag. Er was 5,6 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 30 maart » In 's-Heerenberg wordt door Johan Burgers Burgers zoo geopend. Later verhuisde deze dierentuin naar Arnhem.
      • 29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
      • 10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
      • 23 september » Roland Garros vliegt als eerste over de Middellandse Zee van Europa naar Noord-Afrika.
      • 14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
      • 24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
    • De temperatuur op 7 april 1964 lag tussen -0,3 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (25%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
      • 4 januari » In het tv-programma Zo is het toevallig ook nog eens een keer wordt het onderdeel Beeldreligie uitgezonden. Met bijbelteksten wordt de verslaafde beeldbuiskijker een spiegel voorgehouden.
      • 13 januari » Benoeming van Karol Wojtyła tot aartsbisschop van Krakau in Polen.
      • 14 maart » De rechtbank vindt Jack Ruby schuldig aan de moord op Lee Harvey Oswald.
      • 28 juni » Bisschopswijding van Johannes Willebrands, Nederlands secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen, in Rome door paus Paulus VI.
      • 6 juli » Malawi wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
      • 12 oktober » Lancering van de Russische Voschod 1, eerste ruimtevlucht met een bemanning bestaande uit meer dan één persoon.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Klaren

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Klaren.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Klaren.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Klaren (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Edith de Weger-Dahmen, "Stamboom De Weger-Dahmen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-weger/I1569.php : benaderd 10 januari 2026), "Jan Klaren (1873-1964)".