Stamboom De Weger-Dahmen » Sophia Eijgenraam (1939-1939)

Persoonlijke gegevens Sophia Eijgenraam 


Gezin van Sophia Eijgenraam


Notities over Sophia Eijgenraam

veld 3: S. Laansma
Kocht in februari 1788 (Kadaster 1832, B192) het huis aan de Achter de Vismarkt 42. Breedte 9 voet 2 duim. Was in gemeenschap van goederen getrouwd met Pieternella van der Pool. Erfde volgens akte erflaters 1790 nr 3873-017 na haar overlijden in januari 1790 de helft van het huis dat daarvoor was getaxeerd op f. 200,-- Verkocht het huis daarna in juli 1790 aan Cornelis Outvliet.
Zijn eerste huwelijk was met Pieternella van der Pool. Pieternella was dochte van Abraham van der Pool en Aaltje van der Ring.
Zijn tweede huwelijk was met Johanna Lotsia van Zuijdveld. Dochter van Anthonie van Zuijdveld en Machtilda de Keijser.
Hoewel Johanna Lotsia officieel Johanna Lucia van Zuijdveld heet, wordt haar naam algemeen aangegeven als Johanna Lotsia. In heel veel officiele akten wordt allen gesproken over Johanna Lotsia.
Na perikelen met de OVS en als oranjegezinde, moest hij vluchten naar veiliger oorden, het werd in eerste instantie de Zuidhollandse eilanden. Hoewel nog getrouwd kwam hier
Zijn derde huwelijk met Martijntje Donkersloot. Dochter van Michiel Donkersloot en Pieternella Ketting. Saillant detail is dat hij nog getrouwd was in Gouda. ZIjn tweee vrouw (Johanna Lotsia) hoorde van dit huwelijk en stuurde aan op een scheiding (bigamie?) die er ook kwam. Gescheiden op 17-11-1801.
Zijn vierde huwelijk was met Martje Pieters Lam. Dochter van Ages Lam en Geeltje Luitzens te Lemmer.
Zijn vijfde huwelijk was met Maria Lowijs Alons. Dochter van Lowijs Allons en Hindriktje Luitjes. Bij het huwelijk was Frank 52 jaar en Maria Lowijs 26 jaar. Zelfs bij het overlijden van Frank te Donkerbroek wordthij (op zijn overlijdensakte) weduwnaar genoemd van Martje Pieters Lam. Maria Lowijs wordt nergens meer genoemd, maar er is een huwelijksakte!
Frank was in de tijd eerst kleermaker in Frederiksoord in Drenthe en later te Donkerbroek.
PAGE gedcom
PAGE Sophia Eigenraam (geb. 15-2-1939)
GIVN Sophia
SURN Eijgenraam

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sophia Eijgenraam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sophia Eijgenraam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sophia Eijgenraam

Sophia Eijgenraam
1939-1939


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 februari 1939 lag tussen 4,4 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 5,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Eric Albada Jelgersma, Nederlands ondernemer († 2018)
      • 15 maart » Duitse troepen bezetten Praag, waarna het resterende deel van Tsjechië met weinig weerstand wordt geannexeerd door het Derde Rijk en herbenoemd tot het Protectoraat Bohemen en Moravië. Slowakije heeft zich de dag voordien met de hulp van Hitler onafhankelijk verklaard, waarna het een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
      • 28 maart » Einde Spaanse Burgeroorlog, generaal Francisco Franco verovert Madrid.
      • 10 september » Canada verklaart Duitsland de oorlog.
      • 9 november » Venlo-incident, Twee Engelse spionnen werden vanaf Nederlands grondgebied bij de grensovergang Venlo-Herongen ontvoerd naar nazi-Duitsland door een Duits overvalcommando. Hierdoor werd Nederland, toen nog neutraal, zijdelings betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
      • 15 december » Première van Gone with the Wind in Atlanta (Georgia).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Eijgenraam


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Edith de Weger-Dahmen, "Stamboom De Weger-Dahmen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-weger/I1136.php : benaderd 16 januari 2026), "Sophia Eijgenraam (1939-1939)".