Stamboom Familie De Vos Maasdijk ZH » Doen Beijensz van Driel De Jonge (1432-1515)

Persoonlijke gegevens Doen Beijensz van Driel De Jonge 

  • Hij is geboren in het jaar 1432 in Poortugaal.
  • Hij is overleden op 16 december 1515 in Poortugaal, hij was toen 83 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 augustus 2020.

Gezin van Doen Beijensz van Driel De Jonge

Hij is getrouwd met Aeskin Haesken.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1459 te Portugaal, hij was toen 27 jaar oud.

Doen De Jonge BEIJENSZ, geboren voor 1485, overleden 16 Dec 1515 in Poortugaal. Leenman van Putten(1484), schepen van Poortugaal(1491,1507), stichter van de grote memorielanden te Poortugaal. Referenties: De parenteel van Doen BEIJENSZ Ons Voorgeslacht 1989, Ons Voorgeslacht 1979 bldz.243. Hij werd op 28 Jan 1485 beleend met de leengoederen van zijn vader. Testeert op 6 Jan 1513. Gorkum ORA 537/210, 13 Jun 1544: Roelof PLEUNEN beloofde Francois DOEIJENSZ te vrijen met een halve boomgaard te Arkel, zoals Francois in Poortugaal Willem DOEIJENSZ en zijn broer Beije DOEIJENSZ heeft moeten vrijen in de Baljuwschap van Putten en aan Adriaan WILLEMSZ. In 1504 genoemd als belender. Vestigt zijn memorie op de helft van 3,5 lijn land. Hij trouwde Haesken (?), ook bekend als Aeskin.

Kind(eren):

  1. Cornelis Doens  1460-1543 
  2. Lijsbeth Doenen  1474-????
  3. Aert van Driel  1495-1543

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Doen Beijensz van Driel De Jonge?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Doen Beijensz van Driel De Jonge

Doen Beijensz van Driel De Jonge
1432-1515

1459

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Maximiliaan (Oostenrijks Huis) was van 1506 tot 1515 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1515: Bron: Wikipedia
    • 10 september » Paus Leo X creëert één nieuwe kardinaal, de Engelse aartsbisschop van York Thomas Wolsey.
    • 14 september » Na de Slag bij Marignano verklaren de Zwitsers zich neutraal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Driel De Jonge


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W.A.M. de Vos, "Stamboom Familie De Vos Maasdijk ZH", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-vos/I1193.php : benaderd 6 februari 2026), "Doen Beijensz van Driel De Jonge (1432-1515)".