Stamboom De Ridder » Arie Ariense Brouwer (1754-1828)

Persoonlijke gegevens Arie Ariense Brouwer 


Gezin van Arie Ariense Brouwer

Hij is getrouwd met Marrigje Ariense Bouw.

Zij zijn getrouwd op 26 oktober 1788 te Molenaarsgraaf.Bron 4

Hij j.m, zij j.d, beide geboren en wonende alhier

Kind(eren):

  1. Arie Brouwer  1789-1789
  2. Arie Brouwer  1790-1872
  3. Anna Brouwer  1792-1858 
  4. Arie Brouwer  1794-1834
  5. Pieter Brouwer  1798-1800
  6. Pieter Brouwer  1801-1866
  7. Dirk Brouwer  1801-1823


Notities over Arie Ariense Brouwer

Het gezin woonde te Molenaarsgraaf. Huisno. 22. In 1826 staat in de huwelijksakte van zijn zoon Arie dat vader Arie Brouwer "niet kan teekenen wegens zwakheid van het gezicht", hij is dan wel ruim 71 jaar oud.

In de Alblasserwaard werd veel kaas gemaakt op de boerderijen. Er deed zich vanaf de late Middeleeuwen een langzaam verlopend procens voor: de overgang van een rundveehouderij (vetweiderij) naar melkveehouderij. De steden groeiden en gelijdelijk kwamen de prijsverhoudingen gunstiger te liggen voor de melkproductie. Anderzijds nam ook de bevolking op het platteland toe en bracht de melkveehouderij, die meer arbeid vraagt dan de vetweiderij, de oplossing voor de toenemende vraag naar werkgelegenheid. Boeren in en rondom grote steden verkochten hun poroduct, consumptiemelk, zelf aan de stedelingen. De veehouders die verder van de stad woonden, legden zich meet toe op de boter- en kaasmakerij. Reeds voor de Franse tijd was de Nederlandse zuivel een van de rijkste bronnen van uitvoer geworden. Na de Franse tijd, die voor ons land in 1813 eindigde en waarin de buitenlandse handel nagenoeg stil lag, kwam de uitvoer van boter, kaas, slachtvee, enz. weer snel op gang. Dankzij rust en vrede op politiek gebied kon de zuivelbereiding verder uitgroeien.

In Juni 1829 kocht de weduwe Marigje Bouw het erfdeel van haar zwager Jan Brouwe uit noordeloos (1/4) in de hofstede waar zij met haar kinderen op woonde voor een bedrag van f. 1800.- . Toen zij zelf in maart 1832 overleed, liet zij haar vier kinderen een eigendom na dat ruim f. 7000.- waard was.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arie Ariense Brouwer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arie Ariense Brouwer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arie Ariense Brouwer

Arie Ariense Brouwer
1754-1828

1788
Arie Brouwer
1789-1789
Arie Brouwer
1790-1872
Anna Brouwer
1792-1858
Arie Brouwer
1794-1834
Dirk Brouwer
1801-1823

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. DTB dopen Molenaarsgraaf 1754 (https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/archief/3.04.16.088/invnr/2.I/file/NL-HaNA_3.04.16.088_2.I_0022?query=)
    2. Het Brouwerboek (de Stamboom Sliedrecht)
    3. BS overlijden Molenaarsgraaf 1828 akte 4 (https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT-X39S-5RG?i=101&wc=9PGZ-6TL%3A112226701%2C109958201&cc=1576401)
    4. DTB trouwen Molenaarsgraaf 1788 (https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/archief/3.04.16.088/invnr/2.III/file/NL-HaNA_3.04.16.088_2.III_0020?query=)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 oktober 1788 lag rond de 12,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
      • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
      • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
      • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
      • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
      • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
      • 28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.
    • De temperatuur op 17 augustus 1828 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken bui onweer. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1828: Bron: Wikipedia
      • 5 januari » De eerste editie van het Algemeen Handelsblad komt in Amsterdam van de persen.
      • 14 april » Eerste editie van Noah Websters woordenboek.
      • 22 mei » In Zeeland wordt begonnen met geregelde veerdiensten.
      • 26 mei » De mysterieuze Kaspar Hauser duikt op in Neurenberg.
      • 11 augustus » Ranavalona I wordt koningin van het Koninkrijk Madagaskar.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Brouwer

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Brouwer.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Brouwer.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Brouwer (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Ridder is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Koen de Ridder, "Stamboom De Ridder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-ridder/I996.php : benaderd 15 januari 2026), "Arie Ariense Brouwer (1754-1828)".