Stamboom De Moet » Godfried III "de Moedige" van Leuven (± 1141-1190)

Persoonlijke gegevens Godfried III "de Moedige" van Leuven 


Gezin van Godfried III "de Moedige" van Leuven

Hij is getrouwd met Margaretha van Limburg.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1155.


Kind(eren):

  1. Hendrik I van Brabant  1165-1235 


Notities over Godfried III "de Moedige" van Leuven

Godfried III bijgenaamd de Moedige (voor 1142 – 21 augustus 1190), was hertog van Neder-Lotharingen van 1142 tot aan zijn dood in 1190. Hij was ook landgraaf van Brabant en graaf van Leuven en Brussel.
Als zoon van Godfried II van Leuven, volgde hij nog in de wieg zijn vader op (vanwaar de bijnaam Dux in cunis, "de hertog in de wieg"). Hij beëindigde de Grimbergse Oorlogen door in 1159 de motte van Grimbergen te laten afbranden. Hij veroverde ook de graafschappen Aarschot (vóór 1179), Geldenaken (1184) en Duras (1189).
Zijn (1e) huwelijk met Margaretha van Limburg (1155) moest een einde stellen aan de strijd met het hertogdom Limburg. Toen Margaretha in 1172 overleed, hertrouwde hij met Imena, een dochter van graaf Lodewijk I van Loon. Als compensatie van de verdediging van Jeruzalem tegen de inval van de Egyptische sultan Saladin (1183/1184) werd zijn zoon Hendrik I van Brabant door keizer Frederik Barbarossa in het landgraafschap Brabant tot hertog verheven.
Een andere zoon van hem, Albert van Leuven, werd bisschop van Luik
Na zijn dood trad zijn weduwe Imena in het klooster. Zij werd nog vóór 1203 abdis van Munsterbilzen.

ook wel van Brabant, bij de dood van zijn vader was hij slechts een jaar oud, vandaar de bijnaam "in de Wieg"; volgt op als hertog van Brabant in 1142, met de verwoesting van de burcht Grimbergen in 1159 door Godfried III van Leuven komt er een einde aan de sedert 1141 gevoerde oorlog tussen de Brabantse hertogen en de Berthouts, heren van Grimbergen: Godfried annexeert hun gebied; doet afstand in 1183; voogd van Tongerlo; (Hij is later getrouwd in het jaar 1175 met Imagina van Loon)
.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Godfried III "de Moedige" van Leuven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Godfried III "de Moedige" van Leuven

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Godfried III "de Moedige" van Leuven

Ida van Chiny
± 1088-< 1121

Godfried III "de Moedige" van Leuven
± 1141-1190

1155

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Leuven


    De publicatie Stamboom De Moet is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frans de Moet, "Stamboom De Moet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-moet/I7157.php : benaderd 9 januari 2026), "Godfried III "de Moedige" van Leuven (± 1141-1190)".