Stamboom De Moet » Hildegard van Vinzgau (758-783)

Persoonlijke gegevens Hildegard van Vinzgau 

  • Zij is geboren in het jaar 758.

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (15) toen kind (Pippijn I koning van Itali?) werd geboren (??-04-773).

    Waarschuwing Let op: Leeftijd bij trouwen (??-??-771) lag beneden de 16 jaar (13).

  • Zij is overleden op 30 april 783 in Saint-Arnould, zij was toen 25 jaar oud.
  • Een kind van Gerold I in de Vinzgouw en Imma hertogin der Alamannen

Gezin van Hildegard van Vinzgau

Zij is getrouwd met Karel "de Grote" der Franken.

Zij zijn getrouwd in het jaar 771 te Aken, zij was toen 13 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Rotrud der Franken  ± 775-810 


Notities over Hildegard van Vinzgau

Hildegardis was van hoge Zwabische adel, dus van Duitse afkomst, en buitengewoon bekoorlijk. Nu verloor Karel de laatste sporen van diplomatieke voorzichtigheid: zelfs om zijn koninklijke waardigheid bekommerde hij zich niet meer. De “verlangende” Desiderata werd verstoten en met een honende brief naar haar vader in Pavia teruggestuurd; het was Karel volmaakt onverschillig of dit een definitieve breuk met de Longobarden zou betekenen of niet.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hildegard van Vinzgau?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hildegard van Vinzgau

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hildegard van Vinzgau


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam Van Vinzgau


    De publicatie Stamboom De Moet is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frans de Moet, "Stamboom De Moet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-moet/I12684.php : benaderd 14 januari 2026), "Hildegard van Vinzgau (758-783)".