Stamboom Wim en Annelies de Leede » Jan Willemsz Poort (1583-1635)

Persoonlijke gegevens Jan Willemsz Poort 


Gezin van Jan Willemsz Poort

(1) Hij is getrouwd met Maertgen Jans.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1612 te Schiedam, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Jansz Poort  ± 1613-????


(2) Hij is getrouwd met Itgen Maertens.

Zij zijn getrouwd op 5 december 1626 te Schiedam, hij was toen 43 jaar oud.


(3) Hij is getrouwd met Sara Claes Goethart.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1631 te Schiedam, hij was toen 47 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Claes Jansz Poort  1635-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Willemsz Poort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Willemsz Poort

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Willemsz Poort


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1631: Bron: Wikipedia
    • 24 november » Nederlanders steken de stad Olinda in brand.
    • 6 december » Venus passeert tussen de Aarde en de zon – en laat daarmee de voorspelling hierover van Johannes Kepler (met een zekere marge van onnauwkeurigheid) uitkomen, waardoor diens model van het zonnestelsel is geverifieerd.
    • 16 december » Grote uitbarsting van de vulkaan Vesuvius.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Poort

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Poort.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Poort.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Poort (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Annelies de Leede, "Stamboom Wim en Annelies de Leede", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-leede/I70976.php : benaderd 23 januari 2026), "Jan Willemsz Poort (1583-1635)".