Stamboom Wim en Annelies de Leede » Wilhelmus Kerssen (1767-1846)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus Kerssen 


Gezin van Wilhelmus Kerssen

Hij is getrouwd met Catharina Rodenburg.

Zij zijn getrouwd te Schiedam.


Kind(eren):

  1. Maria Kerssen  1790-1834 
  2. Andries Kerssen  1792-1792
  3. Petronella Kerssen  1794-1855 
  4. Geertruid Kerssen  1796-1796
  5. Anna Kerssen  1798-1798
  6. Andries Kerssen  1799-????
  7. Willemina Kerssen  1802-???? 
  8. Willem Kerssen  1805-1805

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus Kerssen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus Kerssen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus Kerssen

Maria Hopman
1736-1795

Wilhelmus Kerssen
1767-1846


Maria Kerssen
1790-1834
Anna Kerssen
1798-1798

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 december 1846 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Japan
    • 13 mei » Het Amerikaanse Congres verklaart Mexico de oorlog.
    • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
    • 16 juni » Kardinaal Giovanni Maria Mastai Ferretti wordt gekozen tot Paus Pius IX.
    • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
    • 21 november » Oliver Wendell Holmes, Sr. introduceert de term anesthesie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kerssen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kerssen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kerssen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kerssen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Annelies de Leede, "Stamboom Wim en Annelies de Leede", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-leede/I59565.php : benaderd 6 januari 2026), "Wilhelmus Kerssen (1767-1846)".