Hij is getrouwd met Maria Everdina (Rita) Reys.
Zij zijn getrouwd op 2 november 1945, hij was toen 21 jaar oud.
Wessel Ilcken (http://nl.wikipedia.org/wiki/Hilversum">Hilversum, http://nl.wikipedia.org/wiki/1_december">1 december http://nl.wikipedia.org/wiki/1923">1923 – http://nl.wikipedia.org/wiki/13_juli">13 juli http://nl.wikipedia.org/wiki/1957">1957) was een http://nl.wikipedia.org/wiki/Nederland">Nederlands http://nl.wikipedia.org/wiki/Jazz">jazzmusicus, http://nl.wikipedia.org/wiki/Slaginstrument">slagwerker en centrale persoonlijkheid in de Nederlandse jazzwereld in de periode van de http://nl.wikipedia.org/wiki/Bebop">bebop.
Na werk bij studio-orkesten begon hij in http://nl.wikipedia.org/wiki/1950">1950 met een eigen formatie, samen met zijn vrouw, de vocaliste
http://nl.wikipedia.org/wiki/Rita_Reys">Rita Reys: het Rita Reys Sextet. In http://nl.wikipedia.org/wiki/1953">1953 verbleef hij met zijn echtgenote in http://nl.wikipedia.org/wiki/Zweden">Zweden, het toenmalige centrum van de http://nl.wikipedia.org/wiki/Europa_(werelddeel)">Europese jazzmuziek. Hij ontmoette daar onder meer http://nl.wikipedia.org/wiki/Quincy_Jones">Quincy Jones, die grote bewondering had voor zijn drumspel. Na zijn terugkeer was hij tot aan zijn overlijden aan de gevolgen van een hersenbloeding onbetwist de spil van de Nederlandse moderne jazz. Hij staat ook centraal in de serie grammofoonopnamenvan http://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jazz_Behind_The_Dykes&action=edit&redlink=1">Jazz Behind The Dykes. De jaarlijks toegekende grote prijs van de Nederlandse jazz was tot 1980 naar hem vernoemd (vanaf 1980: http://nl.wikipedia.org/wiki/Boy_Edgarprijs">Boy Edgarprijs). Zijn weduwe Rita Reys kon zich niet meer vinden in de keuzes van de jury, en zodoendewerd aan de prijs een andere naam gegeven.
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.